Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Region / Ludzie i polityka / OSP z powiatu mieleckiego ze wsparciem ORLENU

OSP z powiatu mieleckiego ze wsparciem ORLENU

Fundacja ORLEN rozstrzygnęła tegoroczną edycję programu „ORLEN dla Strażaków”. Wśród Ochotniczych Straży Pożarnych, które otrzymają wsparcie, znalazły się jednostki z powiatu mieleckiego.

W ramach programu zostały wybrane wnioski jednostek Państwowej Straży Pożarnej lub Ochotniczej Straży Pożarnej o dofinansowanie lub sfinansowanie zakupu sprzętu niezbędnego w realizacji zadań, w szczególności do walki z pożarami, klęskami żywiołowymi i innymi miejscowymi zagrożeniami na ich terenie działania. W skali kraju złożonych zostało 3300 wniosków, po których analizie darowiznę otrzymało 375 jednostek.

Z terenu powiatu mieleckiego wsparcie otrzymało 11 jednostek. Są to: OSP Grochowe I, OSP Borki Nizińskie, OSP Breń Osuchowski, OSP Chorzelów, OSP Chrząstów, OSP Książnice, OSP Przecław, OSP Wadowice Górne, OSP Wola Pławska, OSP Wola Wadowska, OSP Rzędzianowice I.

– Bardzo się cieszę, że firma ORLEN poprzez swoją fundacje wspiera strażaków z jednostek zarówno Państwowej Straży Pożarnej, jak również jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych. Przy okazji spotkania z Prezesem PKN ORLEN Danielem Obajtkiem podziękowałem za to duże wsparcie – mówi Fryderyk Kapinos, Poseł na Sejm RP, członek Parlamentarnego Zespołu Strażaków. – To bardzo ważne, aby strażacy pracowali na sprzęcie wysokiej jakości, adekwatnym do wyzwań z którymi muszą się mierzyć podczas służby. Jest to niezwykle istotne w kontekście  bezpieczeństwa mieszkańców terenów na których działają poszczególne jednostki straży pożarnej, stąd również cieszy mnie, że spośród obdarowanych 375 jednostek w skali całego kraju aż 11 z nich to OSP z powiatu mieleckiego– dodaje poseł Kapinos.

Kamil Kagan

Dyrektor Biura Poselskiego Fryderyka Kapinosa

Włodek Gąsiewski zaprasza do lektury swoich mieleckich i nie tylko publikacji:

BIESZCZADZKIE SZLAKI IKON /BIESZCZADY TRAIL OF ICONS/ DROGA DO ŁOPIENKI /THE WAY TO ŁOPIENKA/

„Mielec w fotografii ulicznej i słowie 20/21 – Mielec in street photo and the word 20/21”. Wydanie Mielec, czerwiec 2022. Tematem fotografii ulicznej są przypadkowe, odpowiednio uchwycone ujęcia życia ulicznego. Jest to dyscyplina z pogranicza reportażu oraz fotografii artystycznej… W albumie znalazło 130 ujęć w absolutnej większości rejestrujących ulice, ludzi, architekturę i przyrodę miejską. Podpisy i opisy słowne mają charakter liryczno-poetycki, w oszczędny, ale też i artystyczny sposób przekazujące nastrój pokazany na fotografiach. W związku z tym album może być zwięzłym zapisem dokumentalno-artystycznym z życia miasta Mielca z początku lat 20. XXI wieku. Publikacja jest po polsku i angielsku i może być pamiątką nie tylko miejscowych, ale też i wielu gości z zagranicy przebywających w Mielcu. Szukaj w mieleckich księgarniach oraz w internecie:

https://allegro.pl/oferta/mielec-w-fotografii-ulicznej-i-slowie-20-21-12254912139

V Kolumna III Rzeszy i kaci ziemi mieleckiej podczas okupacji niemieckiej – Rudolf Zimmermann i inni, nowa książka historyczna Włodka Gąsiewskiego

Sprawiedliwi i nie tylko ziemi mieleckiej i okolic – historie pomocy Żydom na tle strachu, obojętności i zdrady

Sprawdź również

Interpelacja w sprawie horrendalnie wysokich cen nawozów sztucznych w Polsce

Interpelacja 38741 Mielec, 30 stycznia 2023 roku Krystyna Skowrońska Poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pan …