Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / OŚWIETLENIE NA BREKIESZÓW, BACZYŃSKIEGO, ŁUŻU I NA OSIEDLU DZIUBKÓW

OŚWIETLENIE NA BREKIESZÓW, BACZYŃSKIEGO, ŁUŻU I NA OSIEDLU DZIUBKÓW

24.01.2018

W ostatnich tygodniach zakończono realizację kolejnych inwestycji związanych z oświetleniem mieleckich ulic.

Nowe oświetlenie za kwotę 126 600 zł. w postaci latarni parkowych zainstalowano wzdłuż alejek parku leśnego przy ulicy Baczyńskiego. Jest to uzupełnienie wcześniej zrealizowanej inwestycji w ramach nowego zagospodarowania leśnego terenu obok Hotelu Polskiego, który przecina ulica Baczyńskiego. Wykonano nie tylko remont alejek parku, ale także zainstalowano tam szereg urządzeń rekreacyjnych wraz z elementami małej architektury. Przy tej samej ulicy w ubiegłym roku oddane do użytku zostało także ogrodzone mini boisko z naturalną nawierzchnią do piłki nożnej i nowy plac zabaw dla dzieci.

Oświetlony jest już także ciąg pieszo-rowerowy w rejonie ulic Okrężnej i Długiej stanowiący popularne połączenie komunikacyjne ze Szkołą Podstawową nr 13 przy ulicy Łąkowej. Podziemna kablowa linia elektroenergetyczna wraz z 40 lampami LED kosztowała 159 777 zł. Blisko 80 000 zł. kosztowało oświetlenie ulicy Brekieszów stanowiącej dojazd do powstałych tam jednorodzinnych budynków mieszkalnych.

Coraz częściej na ulicach Mielca pojawia się oświetlenie hybrydowe. Dwie lampy hybrydowe słoneczno-wiatrowe zainstalowano w ramach zrealizowanej inwestycji przebudowy drogi wojewódzkiej nr 875 relacji Mielec-Kolbuszowa na skrzyżowaniu z drogą na osiedle Łuże. Oświetlenie wraz z budową drogowych barier ochronnych kosztowało 57 994 zł.

Anna Karwacka

Kierownik Biura Promocji i Obsługi Inwestora

Sprawdź również

Wieczór z operetką i musicalem

Arie operetkowe, hity musicalowe i piosenki z repertuaru Franka Sinatry rozbrzmiewały przez dwie godziny podczas …