Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Region / Samorząd i społeczność / Oto najlepsi w Integracyjnym Turnieju Wsi

Oto najlepsi w Integracyjnym Turnieju Wsi

Siedem reprezentacji wzięło udział w Integracyjnym Turnieju Wsi Gminy Mielec, jaki 5 października odbył się w Książnicach.

 

Wielopokoleniowe szesnastoosobowe drużyny rywalizowały w dziesięciu konkurencjach, a były to m.in. slalom z piłką bieg z przyjacielem na plecach, bieg w workach wyścigi taczek, kilka rodzajów rzutów do oznaczonego celu. Najpierw zmagały się dzieci, a następnie młodzież, strażacy z OSP, panie z kół gospodyń wiejskich, sołtysi, radni i seniorzy. Zwycięzcy poszczególnych konkurencji otrzymywali z rąk organizatorów pamiątkowe medale i nagrody rzeczowe. W klasyfikacji drużynowej turnieju triumfowały Złotniki, drugie miejsce zajęły ex aequo sołectwa Chrząstów i Goleszów. Dalej uplasowały się Książnice, Podleszany, Wola Mielecka i Rzędzianowice. Najlepsze drużyny nagrodzono pucharami. Dla wszystkich uczestników na zakończenie przygotowano kiełbaski z grilla.

 

 

– Żadne lekarstwo nie zastąpi ruchu. Gmina oddała w tym roku do użytku dla mieszkańców cztery place do ćwiczeń z boiskami. Między innymi to boisko w Książnicach. To znakomita okazja, aby ruch towarzyszył mieszkańcom na co dzień – powiedział na zakończenie imprezy wójt Kazimierz Gacek.

Celem Integracyjnego Turnieju Wsi Gminy Mielec, który odbył się na zakończenie Europejskiego Tygodnia Ruchu, było zachęcenie do aktywności wszystkich mieszkańców niezależnie od wieku i sprawności.

arz

Fot. UG Mielec

Sprawdź również

Husqvarna Gardner Tarapata 3. Kryterium rowerowe Mielec – zakończone [wideo, foto]

Za nami 3. Kryterium rowerowe. Trudne warunki atmosferyczne, ale też zawody na wysokim poziomie. Gratulujemy …