Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Patriotyczne śpiewanie

Patriotyczne śpiewanie

18 uczniów szkół podstawowych wystąpiło w Radomyślu Wielkim podczas Gminnego Przeglądu Piosenki Patriotycznej. Najlepiej zaprezentowały się Karolina Lazur i Wiktoria Kagan.

Przegląd, który odbył się 19 listopada, zorganizowało Samorządowe Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim. Występom przysłuchiwała się komisja konkursowa w składzie: przewodniczący Paweł Stanosz (dyrektor radomyskiej Szkoły Muzycznej), Anna Homik – instruktor, muzyk w SCKiB i Sylwia Pisarczyk – studentka Akademii Muzycznej w Łodzi. Po wysłuchaniu 18 prezentacji wokalnych jury wydało swój werdykt. Wśród uczniów klas IV-VI zwyciężyła: Karolina Lazur (SP w Radomyślu Wielkim). Drugie miejsce zajęła Oliwia Ciuła (ZS-P w Podborzu), a trzecie Mikołaj Adamowicz (NSP w Dulczy Małej). Wyróżnienia otrzymały: Faustyna Kieraś (SP w Radomyślu Wielkim) i Zuzanna Litwin (ZS-P w Partyni).

Wśród siódmio- i ósmoklasistów triumfowała Wiktoria Kagan         (ZS-P w Partyni). Drugi był Igor Łapa (ZS-P w Partyni), a trzecia Julia Olchawa (SP w Radomyślu Wielkim). Wyróżnienia trafiły do Julii Bielat (NSP w Dulczy Małej) i Marii Krasoń (SP w Radomyślu Wielkim). Laureaci otrzymali statuetki i książki, a wyróżnieni nagrody książkowe.

Krzysztof Babiarz

Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

 

Sprawdź również

Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego otrzyma sprzęt medyczny!

Podkarpacka Stacja Pogotowia Ratunkowego w Mielcu znalazła się w gronie placówek, które w środę w …