Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Bezpieczeństwo / Wpadki i wypadki / Pewna wgrana ze Śląskiem na koniec fazy zasadniczej!

Pewna wgrana ze Śląskiem na koniec fazy zasadniczej!

W sobotę 28.03.2015r. w hali MOSiR miało miejsce ostatnie spotkanie PGE Stali Mielec w fazie zasadniczej PGNiG Superligi w którym to nasza drużyna podejmowała przedostatni w tabeli Śląsk Wrocław.

Już przed meczem wiadome było, że obecna drużyna Michała Adamuszka tanio skóry nie sprzeda, gdyż w przeciwieństwie do Stali ten mecz miał dla nich duże znaczenie, a zawodnicy trenera Piotra Przybeckiego oceniali swoje szanse na 50%.

"Czeczeńcy" wszelkie nadzieje rozwiali już w pierwszych sekundach, kiedy to momentalnie objęli prowadzenie 3:0. Taka przewaga utrzymywała się przez dłuższy czas, aż do 16. minuty kiedy to po trafieniu Macieja Ścigaja goście zmniejszyli swoje straty do 8:7. był to jednak ich ostatni zryw w tym meczu, a Stal mimo braku nominalnych obrotowych z minuty na minutę powiększała swoją przewagę, a zabójczą bronią okazały się bardo widowiskowe i szybkie konrataki w których prym wiedli Michał Chodara i Grzegorz Sobut, który zdobył w tym spotkaniu łącznie 7 bramek. Jako ostatni w tej połowie na listę strzelców wpisał się Andrzej Kryński ustalając wynik na 18:11.

Druga odsłona to również świetne 30 minut w wykonaniu podopiecznych trenera Pawła Nocha, którzy momentalnie zwiększyli przewagę do dziewięciu bramek. Kolejne bardzo dobre zawody rozegrał Rafał Gliński, trafiając do siatki 5 razy, a z rzutów karnych zdołał przelobować obu bramkarzy Śląskiej drużyny, co tylko podrywało publiczność do coraz głośniejszego dopingu. Brawa należą się również Michałowi Obiale, który po raz kolejny wystąpił na środku rozegrania za "Glinę" i zagrał najlepszy mecz sezonu przed własną publicznością rzucając 6 bramek. Końcówka to już spokojna gra biało-niebieskich i pewna wygrana 35:25, którą mielczanie przypieczętowali i tak pewne już piąte miejsce po fazie zasadniczej.

To jednak nie koniec sezonu, a przed nami najbardziej emocjonująca jego część, czyli play-offy w których to Stal zmierzy się z drużyną z czwartego miejsca i będzie to najprawdopodobniej Pogoń Szczecin, lecz o tym ostatecznie przekonamy się we wtorek.

PGE Stal Mielec – Śląsk Wrocław 35:25 (18:11)

PGE Stal Mielec: Nikolić, Wilk 3, Janyst 5, Krieger, Sobut 7, Obiała 6, Szpera 3, Basiak 2, Gliński 5, Chodara 4, Lipka, Gudz

Trener: Paweł Noch

Śląsk Wrocław: Cudić, Kryński 4, Herudziński 1, Koprowski, Garbacz, Prus, Jarowicz, Miszka 5, Adamuszek 4, Radojewić 5, Wróblewski 1, Ścigaj 4, Białaszek 1, Telepnev

Trener: Piotr Przybecki

info: PGE Stal MIelec