Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Godne polecenia / Piękna poezja w Radiu Rzeszów

Piękna poezja w Radiu Rzeszów

W studiu radiowym Polskiego Radia Rzeszów, w czasie imprezy organizowanej przez Wydawnictwo „Sowello” i Polskie Radio Rzeszów, odbyła się 25 maja 2015 r. promocja najnowszego tomiku poezji Joanny Kłaczyńskiej, wydanego przez w/w wydawnictwo pod znamiennym tytułem „Melancholia elegancka siostra smutku”; tomiku poprzedzonego wstępem znakomitego poety i krytyka literackiego Leszka Żulińskiego.

 

Czytaj dalej pod reklamą…

 

 

Gospodarzem promocji, w czasie której uczestniczyła córka autorki Katarzyna i jej siostra Grażyna Pietrzyk, był Andrzej Żmuda – poeta, krytyk literacki oraz właściciel wydawnictwa.  Zgromadziła ona licznych przedstawicieli środowiska literackiego Rzeszowa i Mielca, przyjaciół poetki, koleżanki z pracy w Wojewódzkim Oddziale Medycyny Pracy Rzeszowie, a także miłośników poezji. Nie mogło więc, w tym miejscu zabraknąć, Jerzego Janusza Fąfary – poety, krytyka literackiego i autora słuchowisk radiowych nadawanych na antenach Polskiego Radia. Zapowiedział on, w najbliższym czasie, audycję z Joanną Kłaczyńską. Narracją literacką i całą promocją sprawnie  pokierował Andrzej Żmuda. Jako znakomici interpretatorzy tekstów z tomiku wystąpili Maria Orłowska z Mielca i Jan Niemaszek – aktor scen polskich, mający w swoim dorobku wiele znakomitych kreacji. Wielkimi nieobecnymi pozostali tego wieczoru Stach Ożóg i bard bieszczadzki Adam Glinczewski „Łysy”. Były w czasie spotkania momenty zabawne. Postarali się o nie, małżonek poetki Grupy Literackiej „Słowo” z Mielca, Włodzimierz Kłaczyński, Jan Niemaszek i inni. Były momenty wzruszające. Kilka osób, wśród nich prezes „Słowa” Zbigniew Michalski, wyraziło swoje zdanie o poezji mieleckiej poetki. Kilka osób zgłosiło do niej pytania. Nie obyło się bez nich również podczas podpisywania tomiku przez autorkę. W uroczystości wzięła udział skromna  delegacja mieleckich literatów. Poza prezesem obecni byli: Barbara Augustyn, Aleksandra Piguła, Teresa Pyzik i Roman Trojnacki. Jak zawsze wydatnie powiększyła się kolekcja nowych sweet foto.

 

Zbigniew Michalski, fot. Roman Trojnacki

 

Zapraszamy do obejrzenia filmu i wysłuchania wiersza ,,Synagoga – holocaust i sztuka''

 

 

Piękna poezja w Radiu Rzeszów

Sprawdź również

Bieszczadzkie echa Podkarpackich Imienin Krystyn

Tegoroczne VIII Podkarpackie Imieniny Krystyn w Komańczy odbiły się szerokim echem nie tylko w kraju …