Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Pijany kierowca i pasażer na kwarantannie

Pijany kierowca i pasażer na kwarantannie

08.05.2020. Policjanci przedstawili zarzut jazdy w stanie nietrzeźwości 35-letniemu mężczyźnie, który kierował fiatem stilo, mając ponad 3 promile alkoholu w organizmie. Dodatkowo mężczyzna wiózł pasażera, który był objęty kwarantanną.

Policjanci interweniowali w Rzędzianowicach, po zgłoszeniu młodego mężczyzny, który jechał za fiatem stilo. Zgłaszającego zaniepokoił sposób jazdy kierowcy fiata i podejrzewał, że może on być nietrzeźwy. Stilo zatrzymało się na poboczu, a zgłaszający czekał w pobliżu i relacjonował dyżurnemu, co widzi. Policjanci, którzy dotarli na miejsce interwencji ustalili, że kierowca fiata to 35-letni mieszkaniec powiatu dębickiego. Badanie trzeźwości wykazało, że miał ponad 3 promile alkoholu w organizmie.

W czasie wykonywania czynności z zatrzymanym funkcjonariusze ustalili, że pasażer fiata, jest objęty kwarantanną. Samochodem podróżowała jeszcze młoda kobieta. Policjanci, którzy mieli kontakt z mężczyznami, zostali objęci izolacją, do czasu otrzymania wyników badań.

35-latek, po wytrzeźwieniu, usłyszał zarzut kierowania w stanie nietrzeźwości. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Wobec pasażera objętego kwarantanną, policjanci wszczęli czynności wyjaśniające w związku z wykroczeniem. Funkcjonariusze o zdarzeniu poinformowali służby sanitarne, które mogą nałożyć na mężczyznę wysoką karę finansową. W sprawie trwają dalsze czynności.

Inf. i fot. http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/97882,Pijany-kierowca-i-pasazer-na-kwarantannie.html

Sprawdź również

Wypadek w Jamach – zginął 16-letni rowerzysta

24.05.2020. Mieleccy policjanci pracowali wczoraj wieczorem na miejscu wypadku, do jakiego doszło w Jamach, na …