Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Region / Gospodarka i ekonomia / Podkarpacie skutecznie walczy z wirusem ASF

Podkarpacie skutecznie walczy z wirusem ASF

Jednym z tematów wyjazdowego posiedzenia sejmowej Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi było przeciwdziałanie rozwojowi wirusa ASF w Polsce. Województwo Podkarpackie było przedstawiane jako przykład jak można sobie radzić z tym problemem.
Wojewoda Podkarpacki Ewa Leniart wydała rozporządzenie o odstrzale sanitarnym w trybie specustawy. Podkarpackie jako jedno z pierwszych województw będzie realizować odstrzał sanitarny, na początek na terenie przygranicznym oraz w strefie pomiędzy wystąpieniem przypadków ASF a powiatem mieleckim, dla ochrony powiatu mieleckiego od ASF.
– Przeciwdziałanie wirusowi ASF jest bardzo ważną sprawą, szczególnie dla powiatu mieleckiego, który jest największym producentem trzody chlewnej w województwie. Ponadto prężnie działa u nas przetwórstwo wędliniarskie – powiedział poseł Fryderyk Kapinos, członek Komisji Rolnictwa i Rozwoju Wsi. – W styczniu Sejm przyjął specustawę, która wprowadza szereg regulacji mających pomóc w walce z wirusem ASF – przypomina poseł Kapinos.
– W sprawie ochrony Podkarpacia przed ASF jestem w stałym kontakcie z Ministrem Rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim oraz Zastępcą Głównego Lekarza Weterynarii Mirosławem Welzem – dodaje poseł Fryderyk Kapinos.

Joanna Duszkiewicz
Asystent Posła

Sprawdź również

„Droga do Łopienki” i „Akatyst Łopieński” w miesięczniku „Nasz Dom Rzeszów”

W kwietniowym numerze nr 4(186) z 2021 r. Miesięcznika Społeczno-Kulturalnego „Nasz Dom Rzeszów” ukazała się …