Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / Pokonać specyfikę Niepołomic

Pokonać specyfikę Niepołomic

W niedzielę, 1 września o 19:00 PGE FKS Stal Mielec zagra w Niepołomicach z Puszczą. Stalowcy chcą przełamać się na tym obiekcie, gdzie od lat nie potrafią wygrać.

PGE FKS Stal to po 6. kolejkach lider Fortuna 1 Ligi. Mielczanie wyprzedzili w czołówce tabeli Wartę Poznań i Wigry Suwałki, to ekipy, które wystartowały w nowym sezonie zaskakująco dobrze. Mielczanie pierwsze miejsce zapewnili sobie po zwycięstwach z Bruk-Betem Nieciecza i Miedzią Legnica, mecze te zostały rozegrane w czasie kilku dni. – Wiadomo, że obciążenie meczowe w ostatnich tygodniach nie było małe i kluczowa sprawa to regeneracja – mówi trener Stali Artur Skowronek. – Ważne by dobrze się przygotować pod względem fizycznym, motorycznym. Mikrocykl był troszeczkę krótszy – wskazuje także ofensywny piłkarz Stali Łukasz Janoszka.

Stadion w Niepołomicach to przekleństwo wielu polskich zespołów. W połączeniu z taktyką zespołu Tomasza Tułacza, która wydaje się być idealnie dostosowana do warunków panujących w Niepołomicach, wyjazdy na obiekt Puszczy stają się dla każdego wyzwaniem. W Mielcu jednak zapewniają, że nie dadzą się zaskoczyć. – Specyfika otoczenia tego boiska jest trochę inna, ale nam znajoma. Nie będzie to nic nowego – komentuje trener Skowronek. – Puszcza to drużyna, która gra specyficznie, duży nacisk kładzie na stałe fragmenty. Musimy zwrócić na to dużą uwagę, ale nie tylko – zapowiada Janoszka.

Trzeba też przyznać, że Puszcza także świetnie prezentuje się na starcie sezonu. Jest również w czołówce. – Puszcza jest w formie, punktuje. Wiadomo, również że te mecze zawsze były specyficzne i na to też się przygotowujemy – opowiada mielecki szkoleniowiec.

Trener Artur Skowronek może liczyć na wszystkich zawodników z wyjątkiem Josipa Soljicia, który musi pauzować za nadmiar żółtych kartek. W drużynie nie ma obecnie żadnych poważnych kontuzji, do zdrowia wrócił też i Łukasz Janoszka, którego w pierwszych kolejkach brakowało. – Trenuję normalnie, zdrowie jest, jestem w stu procentach do dyspozycji. Czekam na swoją szansę, trzeba sobie na to zapracować – mówi Janoszka.

Po meczu w Niepołomicach Stalowców czeka dłuższa przerwa w rozgrywkach. Zaplanowany na 8 września w Mielcu mecz z GKS Tychy został przeniesiony ze względu na termin reprezentacyjny i powołanie jednego z tyskich zawodników.

Puszcza Niepołomice – PGE FKS Stal Mielec – 1 września, godz. 19:00

 

PGE FKS Stal Mielec

 

Sprawdź również

Będzie nowy odbiorca odpadów

Firma FCC Tarnobrzeg sp. z o. o. złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na odbiór i …