Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Policjanci będą patrolować ulice Mielca na rowerach

Policjanci będą patrolować ulice Mielca na rowerach

26.06.2020. Mieleccy policjanci odebrali trzy rowery. Zakup jednośladów został sfinansowany ze środków przekazanych przez Urząd Miasta w Mielcu. Od dziś służbę patrolową na jednośladach pełnić będą policjanci wydziału prewencji. Patrole rowerowe będą kierowane w miejsca, gdzie utrudniony jest dostęp radiowozem.

Do policjantów wydziału prewencji mieleckiej jednostki Policji trafiły trzy rowery. W przekazaniu jednośladów wziął udział Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski oraz Komendant Powiatowy Policji w Mielcu nadkom. Jacek Juwa.

Patrole rowerowe będą kierowane w miejsca, gdzie dojazd radiowozem jest utrudniony lub niemożliwy. Policjanci będą również patrolować ścieżki rowerowe, reagując na wykroczenia popełniane przez osoby wypoczywające na terenach rekreacyjnych. Szczególną uwagę zwrócą także na prawidłowe poruszanie się po ścieżkach rowerowych rowerzystów, pieszych oraz rolkarzy.

Rowery o wartości 3500 złotych każdy, zostały zakupione ze środków przekazanych przez Urząd Miasta w Mielcu. Zakup wyposażenia tj. mundury, buty, kaski i akcesoria dla policyjnych rowerzystów o wartości 9500 złotych również sfinansowany został przez Urząd Miasta w Mielcu.

Podczas dzisiejszego spotkania komendant nadkom. Jacek Juwa podziękował Prezydentowi Miasta Mielec Jackowi Wiśniewskiemu za zakup oraz wyraził nadzieję, że przekazany sprzęt przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa, szczególnie niechronionych uczestników ruchu drogowego oraz usprawni pracę funkcjonariuszy poprzez ułatwienie dojazdu do trudno dostępnych miejsc, tj. Górka Cyranowska, miejskie parki oraz tereny ogródków działkowych.

Inf. i fot. http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/98637,Policjanci-beda-patrolowac-ulice-Mielca-na-rowerach.html

Sprawdź również

Ruszyły zapisy na 4. Zimowy Triathlon w Galerii Navigator

Zapraszamy na 4. Zimowy Triathlon w Galerii Navigator, który odbędzie się 24 stycznia 2021 roku. …