Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / Policjanci debatowali z młodzieżą

Policjanci debatowali z młodzieżą

31.05.2017. Wczoraj w Samorządowym Centrum Kultury w Mielcu odbyła się debata „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Współczesne zagrożenia młodzieży”. Policjanci rozmawiali z uczniami klas I i II gimnazjów z terenu Mielca o szeroko rozumianym bezpieczeństwie młodzieży.

W debacie, której gospodarzem był I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu podinsp. Andrzej Swół, uczestniczył Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła, Kierownik Biura ds. Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta w Mielcu Zenon Tokarski, przedstawiciel Poradni Psychologiczno – Pedagogicznej w Mielcu Elżbieta Stolle-Łogasz, nauczyciele, pedagodzy oraz uczniowie klas I i II gimnazjów z terenu miasta.

Zainicjowana przez policjantów debata spotkała się z bardzo dużym zainteresowaniem, a przybycie na spotkanie zaproszonych gości było wizytówką wspólnej troski samorządów oraz funkcjonariuszy o bezpieczeństwo młodzieży.

W debacie wzięło udział ponad 120 uczniów z pięciu gimnazjów. Niezwykle istotne tematy dotyczące współczesnych zagrożeń młodzieży poruszali specjaliści wydziału prewencji mieleckiej jednostki Policji. Podczas spotkania uczniowie mogli także skorzystać z ulotek informacyjnych o charakterze profilaktycznym przekazanych przez Powiatową Stację Sanitarno – Epidemiologiczną w Mielcu.

Po przywitaniu gości oraz krótkich przemowach, mł.asp. Marek Opiela omówił kwestię zagrożeń, jakimi są narkotyki i dopalacze – jako zło, które wciąga młodzież. Kolejno gość specjalny Elżbieta Stolle-Łogasz wciągnęła do dyskusji młodzież, rozmawiając z uczniami o przemocy i agresji wśród rówieśników. Następnie z młodzieżą dyskutowała sierż. Ewelina Ziemba, która omówiła zjawisko cyberprzemocy wśród młodzieży. Podczas debaty nie zabrakło także rozmowy o odpowiedzialności prawnej nieletnich według Ustawy o postępowaniu w sprawach nieletnich – rozmawiała st.sierż. Magdalena Skulimowska, jak również bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego – o tym mówiła st.sierż. Bernadetta Krawczyk z wydziału ruchu drogowego mieleckiej komendy.

Komenda Powiatowa Policji w Mielcu dziękuję za współpracę dyrekcji Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu, Paniom z Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej w Mielcu oraz zaproszonym gościom za merytoryczną dyskusję oraz miłą atmosferę.

Inf. i więcej zdjęć: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/77797,Policjanci-debatowali-z-mlodzieza.html

Sprawdź również

Już w sobotę 1. Bieg z przeszkodami dla dzieci w Mielcu !

Już w najbliższą sobotę 26 maja Urząd Miejski w Mielcu, Studio Wizualne Damian Gąsiewski oraz …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *