Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Policjanci rozpoczęli działania profilaktyczne „Bezpieczne wakacje 2020”

Policjanci rozpoczęli działania profilaktyczne „Bezpieczne wakacje 2020”

Wakacje to czas wypoczynku, zabawy i podróży. Z myślą o bezpieczeństwie wszystkich korzystających z letniego wypoczynku, a w szczególności dzieci, mieleccy policjanci, jak co roku prowadzą działalność profilaktyczną. Biorąc udział w spotkaniach na półkoloniach oraz w innych miejscach gdzie zorganizowany jest wypoczynek dla dzieci dbają aby wakacje były bezpieczne. Różnorodność podejmowanych działań, pozwala dotrzeć do jak największej liczby mieszkańców powiatu mieleckiego.

Nieodłącznym elementem profilaktyki społecznej jest dbałość o to, aby wakacje były bezpieczne. Mieleccy policjanci w ostatnich dniach przeprowadzili kilka spotkań na półkoloniach zorganizowanych na terenie Mielca. Najczęściej poruszaną tematyką było bezpieczeństwo podczas wakacyjnych zabaw nad wodą, na podwórku i w domu. Policjanci wykorzystują czas spotkań z najmłodszymi do propagowania odpowiednich zachowań także w ruchu drogowym.

Spotkania dotyczące tematyki wpisującej się w działania profilaktyczne pod nazwą „Bezpieczne Wakacje 2020” odbywają się od początku lipca. W tym tygodniu funkcjonariusze Wydziału Prewencji odwiedzili półkolonię zorganizowaną przez Szkołę Podstawową nr 6 w Mielcu oraz ZHP  Hufiec w Mielcu przy ulicy Botanicznej. Dzieci z zainteresowaniem słuchały wykładu policjantki, a za aktywność zostały nagrodzone upominkami w postaci elementów odblaskowych.

Przez cały okres wakacji policjanci odwiedzać będą miejsca letniego wypoczynku dzieci i młodzieży na terenie powiatu mieleckiego. Podczas spotkań z młodymi ludźmi będą rozmawiać o tym co zrobić, by wakacje upłynęły radośnie i bezpiecznie. Zwrócą uwagę zarówno na kwestie bezpieczeństwa w ruchu drogowym, ale także zagrożenia, jakie mogą napotkać podczas letniego wypoczynku w mieście, na wsi, nad wodą czy w górach.

Policjanci zapraszają też dzieci i młodzież do udziału w konkursach – plastycznym i filmowym „Bezpieczne Wakacje 2020”. O szczegółach przeczytasz tutaj.

Inf. i fot.: https://podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/98895,Policjanci-rozpoczeli-dzialania-profilaktyczne-quotBezpieczne-wakacje-2020quot.html

Sprawdź również

Od poniedziałku Stal Mielec wznawia treningi!

W piątek w godzinach wieczornych piłkarze wrócili już do Mielca. W weekend dostali wolne, by …