Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / Policjanci wzięli udział w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

Policjanci wzięli udział w Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie w Ruchu Drogowym

policja zawodyMielec, 19-05-2016

Test wiedzy, tor przeszkód oraz przejazd przez miasteczko rowerowe to konkurencje, które musieli pokonać uczestnicy XXIX Turnieju Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Jak co roku turniej odbywał się pod fachowym okiem policjantów, którzy nie tylko czuwali nad prawidłowością zadań konkursowych, ale także służyli uczestnikom swoją wiedzą i doświadczeniem.

Po raz dwudziesty dziewiąty w Specjalnym Ośrodku Szkolno – Wychowawczym im. Św. Jadwigi Królowej w Mielcu odbył się Turniej Wiedzy o Bezpieczeństwie Ruchu Drogowego. Stało się już tradycją, że placówkę w organizacji konkursu wspierają funkcjonariusze mieleckiej komendy.

Czternastu uczniów Specjalnych Ośrodków Szkolno – Wychowawczych z terenu Podkarpacia wzięło udział w czterech etapach turnieju. Policjanci czuwali nad każdym z nich służąc uczestnikom i organizatorom wiedzą i doświadczeniem. Pod okiem policjantów odbył się test wiedzy. Następnym etapem konkursu był przejazd uczestników przez tor przeszkód rowerem oraz przejazd przez miasteczko rowerowe. Ostatnim etapem konkursu była rozmowa z policjantem na temat przepisów ruchu drogowego. Przygotowane pytania egzaminacyjne dotyczyły między innymi podziału znaków drogowych oraz zachowań kierujących podczas konieczności udzielenia pierwszej pomocy.

Wszyscy uczestnicy turnieju wykazali się wiedzą na bardzo wysokim poziomie. W zadaniach praktycznych policjanci zaobserwowali duże zaangażowanie i przygotowanie młodzieży biorącej udział w turnieju. W finale, zostali wyłonieni  zwycięscy, którzy otrzymali nagrody od sponsorów.

Inf. http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/komendy-miejskie-i-powiatowe/kpp-mielec/wydarzenia/

Sprawdź również

78. rocznica holocaustu, o Janie Ziobroniu – człowieku, który pamiętał – na radomyskim kirkucie wspomina Andrzej Ziobroń

19 lipca 1942 r. Niemcy dokonali masowej egzekucji ok. 500 Żydów, mieszkańców Radomyśla Wielkiego. Przez …