Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Policjanci z Radomyśla debatowali z młodzieżą

Policjanci z Radomyśla debatowali z młodzieżą

Data publikacji 04.01.2019

Radomyscy policjanci wraz z zaproszonymi gośćmi debatowali z młodzieżą gimnazjalną. Tematem spotkania były aktualne zagrożenia młodzieży cyberprzemocą oraz dopalaczami. W debacie udział wzięli goście z Akademii Pozytywnej Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Krakowie.

Komendant Komisariatu Policji w Radomyślu Wielkim nadkom. Robert Łazarz był gospodarzem debaty ewaluacyjnej pt. „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Dopalacze, cyberprzemoc – współczesne zagrożenia wśród młodzieży”. Do współpracy przy organizacji debaty zaproszono Dyrektor Zespołu Szklono – Przedszkolnego Danutę Żelasko oraz Dominikę i Marka Wąsik z  Akademii Pozytywnej Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Krakowie. Udział gości możliwy był dzięki uprzejmości Wójta Gminy Wadowice Górne Michała Deptuły, którego podczas spotkania reprezentowały przedstawicielki Urzędu Gminy.

Temat debaty został wybrany przez dzielnicowego, który na spotkaniach z rodzicami oraz uczniami ustalił, że bardzo istotnym problem i zagrożeniem dla lokalnej młodzieży jest cyberprzemoc oraz dopalacze. Jest to temat interesujący młodzież a zarazem mogący stwarzać sytuacje problemowe między rówieśnikami. Aby zapobiegać tym zagrożeniom właściciele  Akademii Pozytywnej Profilaktyki i Terapii Uzależnień w Krakowie zorganizowali w czasie debaty bardzo ciekawe zajęcia interaktywne, w które bardzo chętnie angażowali się uczestnicy debaty. Dzięki prelegentom temat cyberprzemocy i dopalaczy został przedstawiony w bardzo ciekawy i przystępny dla młodzieży sposób.

Istotnym elementem spotkania była również analiza przypadków kontaktu ze środkami odurzającymi oraz cyberprzemocą w internecie na terenie gminy Radomyśl Wielki i Wadowice Górne. Analizę tę przeprowadził dzielnicowy mł. asp. Krzysztof Biskup. Wspólnymi wnioskami zarówno uczestników jak i gospodarzy debaty jest potrzeba prowadzenia aktywnej profilaktyki wśród młodzieży dotycząca aktualnych zagrożeń sygnalizowanych przez samych adresatów.

Inf. i fot. http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/89487,Policjanci-z-Radomysla-debatowali-z-mlodzieza.html

Sprawdź również

PGE FKS STAL MIELEC – LECH POZNAŃ 1:3 (zdjęcia, wideo)

1/4 Totolotek Puchar Polski PGE FKS STAL MIELEC – LECH POZNAŃ (1:2) środa 27 maja 2020, godz.20.10 …