Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Bezpieczeństwo / Wpadki i wypadki / Policjanci zatrzymali sprawców szeregu kradzieży

Policjanci zatrzymali sprawców szeregu kradzieży

Piątek, 17-10-2014
Mielec
 

Policjanci ustali i zatrzymali dwóch sprawców szeregu kradzieży. 18-latek i 17-latek znani są mieleckim funkcjonariuszom z wcześniej popełnianych przestępstw. Wczoraj dwóch młodych mężczyzn usłyszało łącznie 6 zarzutów kradzieży, uszkodzenia mienia oraz krótkotrwałego użycia pojazdu.

Policjanci prowadząc czynności w sprawie kradzieży w mieleckich drogeriach, ustalili, że 18-latek i jego 17-letni kolega od 17 września do 2 października br. w drogeriach kosmetycznych na terenie naszego miasta kilkakrotnie kradli markowe perfumy, papierosy oraz elektryczne szczoteczki do mycia zębów, o łącznej wartości przekraczającej kwotę 700 złotych. We wtorek młodzi mężczyźni zostali zatrzymani przez policjantów. Funkcjonariusze aby odzyskać skradzione przedmioty przeszukali także domy sprawców kradzieży.

Zgromadzony przez policjantów materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie jednemu z zatrzymanych jeszcze dwóch innych zarzutów popełnienia przestępstwa. Funkcjonariusze ustalili, że 18-latek w październiku 2013 roku uszkodził automat do gier losowych. Młody mężczyzna po przegranej grze wyładował swoją frustrację niszcząc sprzęt znajdujący się w lokalu gastronomicznym, po czym uciekł. W marcu br. dopuścił się krótkotrwałego użycia pojazdu jeżdżąc na motorowerze, który uszkodził i porzucił.

Zgromadzony materiał dowodowy pozwolił przedstawić obu mężczyznom 6 zarzutów. Obaj sprawcy są mieszkańcami Mielca, znani są także tutejszej Policji z wcześniej popełnianych przestępstw.

 

Więcej informacji na stronie: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/komendy-miejskie-i-powiatowe/kpp-mielec/wydarzenia/

Sprawdź również

Pobił mężczyznę, który udzielił mu schronienia

04.09.2020. Dozór policji i zakaz zbliżania się do pokrzywdzonego to środki, które zastosował prokurator wobec …