Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Pomóżmy bezdomnym przetrwać zimę

Pomóżmy bezdomnym przetrwać zimę

Zbliżający się okres zimowy, to czas szczególnie trudny dla osób bezdomnych, które w różny sposób będą  się  starały przetrwać najbliższe mroźne miesiące. W związku z tym Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mielcu zwraca się do wszystkich mieszkańców Mielca z prośbą, abyśmy nie pozostawali obojętni wobec losu tych osób.

O pomoc potrzebującym apeluje także Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski:
-Co roku zdarzają się przypadki śmierci z powodu wychłodzenia organizmu, dlatego powinniśmy być czujni i reagować, wyciągając pomocną dłoń do bezdomnych, którzy często lekceważą niebezpieczeństwo. Wystarczy zadzwonić, powiadomić odpowiednie służby, które pomogą takiej osobie.

Informację o bezdomnych przebywających na klatkach schodowych, na korytarzach budynków, w piwnicach, strychach i innych pomieszczeniach niemieszkalnych, można przekazywać w godzinach pracy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Mielcu przy ulicy Łukasiewicza 1c (tel. 177875600, 177875682).

Poza godzinami urzędowania ośrodka i w dni wolne od pracy sygnały takie można kierować bezpośrednio do miejsc, w których może zostać udzielona pomoc korzystając z telefonów interwencyjnych i alarmowych:

  • Numer alarmowy – 112
  • Bezpłatna infolinia w Województwie Podkarpackim – 987
  • Straż Miejska: – tel. alarmowy – 986, tel. dyżurny – 17 788 85 80.

Godziny urzędowania: 7:00 – 22:00.

  • Policja – 997
  • Stacja Pogotowia Ratunkowego – 999

 

Krzysztof Urbański

Kierownik Biura Promocji i Sportu

Sprawdź również

PGE FKS STAL MIELEC – LECH POZNAŃ 1:3 (zdjęcia, wideo)

1/4 Totolotek Puchar Polski PGE FKS STAL MIELEC – LECH POZNAŃ (1:2) środa 27 maja 2020, godz.20.10 …