Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Porozumienie szkoleniowe Szkoły Podstawowej nr 9 z Akademią Piłkarską Stali Mielec

Porozumienie szkoleniowe Szkoły Podstawowej nr 9 z Akademią Piłkarską Stali Mielec

22.05.2018. W poniedziałek 21 maja na mieleckim boisku Orlik przy ulicy Drzewieckiego odbyła się konferencja prasowa dotycząca podpisanej umowy pomiędzy miastem Mielec, a klubem piłkarskim FKS Stal Mielec w sprawie współpracy szkoleniowej pomiędzy Szkołą Podstawową nr 9, a Akademią Piłkarską FKS Stal Mielec.

Samorząd miejski reprezentowali pełniący funkcję Prezydenta Miasta Mielca Fryderyk Kapinos i Naczelnik Wydziału Edukacji w Urzędzie Miejskim Arkadiusz Gałkowski oraz dyrektor SP 9 Andrzej Wilk. Ze strony klubu w konferencji udział wzięli dyrektorzy Akademii Piłkarskiej Stali Mielec – Bogusław Wyparło i Paweł Szyler.  Szkoła Podstawowa nr 9 z Oddziałami Mistrzostwa Sportowego jest pierwszą publiczną placówką oświatową w naszym mieście z którą Akademia Piłkarska Stal Mielec podpisała umowę o wszechstronnej współpracy szkoleniowej z zakresu piłki nożnej.

Jak powiedział  Bogusław Wyparło, otwiera to możliwości nauki i treningów przed dziećmi i młodzieżą z mniej zamożnych rodzin, które do tej pory nie stać było na naukę w niepublicznych – płatnych  szkołach sportowych. Wyeliminowanie tego wykluczenia społecznego było jedną z głównych przesłanek nawiązania współpracy między SP 9 i Akademią Stali Mielec.

–Bezpłatne oddziały sportowe stworzą równe szanse dla wszystkich dzieci, które chcą trenować piłkę nożną. Dlatego bardzo dziękuję miastu, że dostrzegło tą zapomnianą część społeczeństwa.

Tworzone klasy piłkarskie w Szkole Podstawowej nr 9 będą objęte opieką szkoleniową przez trenerów Stali Mielec, a najlepsi młodzi piłkarze oprócz reprezentowania swojej szkoły będą mieli możliwość gry w klubowych zespołach Stali.

Realizacji szkolenia w oddziałach piłki nożnej Szkoły Podstawowej nr 9 sprzyjać będzie profesjonalna baza sportowa jaką od lat mają do dyspozycji uczniowie tej szkoły. Chodzi rzecz jasna o boisko typu Orlik, które niedawno zostało wyremontowane przez wymianę sztucznej nawierzchni.

Arkadiusz Gałkowski podkreślił, że podjęte już zostały starania, aby na okres zimowy jedynego mieleckiego Orlika ponownie wyposażyć w tzw. balon czyli pneumatyczną ogrzewaną halę pozwalającą na prowadzenie zajęć treningowych w okresie zimowym. Planowany jest także remont boiska wielofunkcyjnego i budowa bieżni lekkoatletycznej. Warto dodać, że w Szkole Podstawowej nr 9 w ramach współpracy z Lekkoatletycznym Klubem Sportowym od trzech lat z powodzeniem funkcjonują oddziały sportowe o specjalizacji lekkiej atletyki.

-Tak jak niedawno mówiłem Pani premier Beacie Szydło, miasto Mielec znane jest w Polsce i świecie nie tylko z lotnictwa, ale także ze sportu. Dlatego staramy się zapewnić jak najlepsze warunki do uprawiania sportu i piłki nożnej, która ma tak piękne tradycje w naszym mieście. Młodzi ludzie mają się na kim wzorować. Mamy nadzieję, że już niedługo wychowankowie klas mistrzostwa sportowego ze Szkoły Podstawowej nr 9 będą grać w pierwszym zespole Stali Mielec w ekstraklasie. Więcej dzieci trenujących piłkę nożną i uprawiających sport, to rozwój kultury fizycznej i odciągnięcie młodych ludzi od telewizorów i komputerów – powiedział Fryderyk Kapinos.

Bogusław Wyparło dodał, że Akademia Piłkarska Stali Mielec jest otwarta na współpracę z innymi ośrodkami piłkarskimi i szkołami w naszym regionie, a jej niezmiennym celem od początku działania jest dostarczanie wychowanków do seniorskiego zespołu FKS Stali Mielec grającego obecnie w I lidze.

Krzysztof Urbański

Kierownik Biura Promocji i Sportu

Sprawdź również

Wraz z piłkarzami prosimy o wsparcie do końca

W Wielką Sobotę o 17:30 przy Solskiego 1 PGE FKS Stal Mielec podejmie Chojniczankę Chojnice …