Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Grid / Powiat ma nowego sekretarza!

Powiat ma nowego sekretarza!

Tadeusz Należny wygrał konkurs na sekretarza Starostwa Powiatowego w Mielcu. Nowe stanowisko objął w środę, 22 lutego.

To człowiek spokojny i cierpliwy, a przede wszystkim kompetentny. Spełnił wszystkie wymagania i oczekiwania konkursowe – mówi o nowym sekretarzu Starosta Powiatu Mieleckiego Zbigniew Tymuła. Wierzy, iż współpraca z nim układać się będzie pomyślnie – choćby ze względu na wykształcenie, jak i wieloletnie doświadczenie samorządowe.

Tadeusz Należny jest absolwentem studiów wyższych na Akademii Rolniczej
w Krakowie, a także studiów podyplomowych w zakresie bezpieczeństwa i higieny pracy oraz informatyki. Ukończył również kwalifikacyjne kursy pedagogiczne uprawniające do nauczania przedmiotów ogólnokształcących i zawodowych, w roku 2009 natomiast – kurs metodyka prowadzenia szkoleń BHP.

Swoją przygodę z samorządem Tadeusz Należny rozpoczął wraz z początkiem lat 90., kiedy to został wybrany wójtem gminy Wadowice Górne. Stanowisko to z sukcesami obejmował przez dwie kadencje. Następnie pełnił funkcję sekretarza w Urzędzie Gminy w Szczucinie, od roku 2007 natomiast – doradcy w Podkarpackim Ośrodku Doradztwa Rolniczego w Boguchwale. Doświadczenie to, jak sam mówi, zamierza przełożyć na jak najsprawniejsze wypełnianie obowiązków w Starostwie Powiatowym w Mielcu. – Chcę kłaść nacisk na poprawny mechanizm dialogu między administracją a stronami postępowania, terminowość załatwiania spraw i umiejętność stosowania przepisów prawnych, które to chronią administrację przed powstawaniem paradoksów i niesprawiedliwości. Z perspektywy czasu wiem, że wizerunek samorządu kształtują nie tylko zrealizowane inwestycje gospodarcze, ale również sprawna, kompetentna administracja – mówi nowy sekretarz.

Inf. Asystent Starosty

Monika Piątek

Sprawdź również

Wśród najlepszych na Podkarpaciu

Historyczny awans koszykarek ZSP Ruda (Gmina Radomyśl Wielki) do finału wojewódzkiego rozgrywek Szkolnego Związku Sportowego! …