Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Region / Gospodarka i ekonomia / Pożar kontrolowany – o zagrożeniach Melnoxu pisaliśmy już 18 lat temu

Pożar kontrolowany – o zagrożeniach Melnoxu pisaliśmy już 18 lat temu

Od pewnego czasu trwa słuszna kampania przeciw zanieczyszczeniu środowiska w Mielcu, a zwłaszcza ze strony dymiących kominów firmy Kronowood w Mieleckiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej.

Jednak zagrożenia te występują niemalże od początku powstania tej firmy w 1998 r., wówczas pod nazwą Melnox. Wtedy wysokie bezrobocie zamykało usta większości osób, w tym także niektórych mediów i bardzo nieliczne były głosy o zagrożeniach jakie wówczas powstały. Jednak wydawane przez nas „Wieści regionalne” nie omijały tego, dość drażliwego  tematu. Przełomem był m.in. pożar składowanych płyt drzewnych jaki miał miejsce 13 czerwca 2000 r. Mimo utrudnień ze strony różnych służb, byliśmy tam wówczas z aparatem fotograficznym i rozmawialiśmy ze strażakami. Ślad po tym jest w artykule autorstwa Włodzimierz Gąsiewskiego, który w obawie przed nieprzyjemnościami podpisał się wówczas tylko inicjałami WG. Potem przez wiele lat była cisza ruchy ekologiczne zostały ”spacyfikowane” i dopiero teraz, zresztą słusznie, pojawiły się silniejsze protesty, które jednak jak dotąd nie poprawiają wcale sytuacji. Oczywiście sekundujemy im i życzymy powodzenia. Deklarujemy tez wsparcie medialne.

Włodzimierz Gąsiewski

Artykuł: Pożar kontrolowany. „Wieści Regionalne” nr 6/2 (114) z czerwca 2000 r. tekst i zdjęcia: Włodzimierz Gąsiewski

Sprawdź również

Rusza nabór wystawców na Powiatowy Jarmark Świąteczny

Od 8 października do 9 grudnia br. potrwa nabór wystawców na kolejną edycję Powiatowego Jarmarku …