Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Radomyskie 10 km dla Dziuby i Albrycht

Radomyskie 10 km dla Dziuby i Albrycht

Bogdan Dziuba ze Stalowej Woli i Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego triumfowali w 36. Ogólnopolskim Biegu Radomyskim im. Jacka Kozioła. W kilometrowym biegu dla gimnazjalistów wygrał Mateusz Ryczek, a wśród uczniów szkół podstawowych najlepszy był Jakub Turosz.

Na starcie biegu głównego, którego dystans tradycyjnie wynosił 10 km, stanęło ponad 60 biegaczy i biegaczek z Polski południowo-wschodniej, zaś w rywalizacji na 1 km uczestniczyło 20 młodych biegaczy.

Zwycięzcy ze Stalowej Woli i Krościenka Wyżnego

W gronie 36 mężczyzn najlepszy okazał się Bogdan Dziuba ze Stalowolskiego Klubu Biegacza. 10-kilometrową trasę pokonał on w czasie 34 minut i 30 sekund. 21 sekund później na mecie zameldował się Grzegorz Czyż z Tarnowa (drugi także przed rokiem). Trzeci był ubiegłoroczny triumfator Jacek Żądło z Mielca z czasem 35:09, a czwarty Grzegorz Cisło także z Mielca. Najlepszy z radomyślan był Tomasz Koczwara, który zajął piąte miejsce. Grzegorz Giża był dziewiąty.

Zacięta walka o zwycięstwo rozegrała się wśród kobiet, których wystartowało 25. Jako pierwsza linię mety przekroczyła Katarzyna Albrycht z Krościenka Wyżnego. Czas zwyciężczyni to 39,09. Tuż za nią finiszowała Marta Prajzner, zwyciężczyni biegu w ubiegłym roku (czas: 39,10). Trzecia była Zuzanna Fijałkowska z Krakowa, a czwarta pochodząca z Dębiaków Angelika Augustyn, siostra chodziarza Rafała Augustyna, olimpijczyka z Londynu, Pekino i Rio de Janeiro.

Najlepsi wśród dzieci i młodzieży

Z kolei kilometrowy dystans spośród gimnazjalistów najszybciej pokonał Mateusz Ryczek z Partyni (3:35). Druga była Kinga Gwóźdź z Jam, a trzecia Maja Żytniak z Radomyśla Wielkiego. Wśród uczniów szkół podstawowych najlepszy był Jakub Turosz z Dulczy Małej (3,40). Drugi był Konrad Szczur, a trzeci Kacper Szczur z Jam. Czwarty finiszował Olaf Niemczura z Radomyśla Wielkiego. Konrad Mazur z Dąbia był piąty.

Puchary, dyplomy i nagrody najlepszym biegaczom wręczyli: z-ca burmistrza Radomyśla Wielkiego Stanisław Lonczak i Andrzej Kozioł, syn Jacka Kozioła. Dodajmy, że pięknym gestem wykazał się Bogdan Dziuba, który przekazał swój puchar gimnazjaliście, który miał szansę wygrać bieg na 1 km, ale pomylił trasę.

Pamięci wielkiego animatora

Sobotni (16.07) Ogólnopolski Bieg Radomyski rozegrano 36. raz. Po raz pierwszy miłośnicy biegania wystartowali w Radomyślu Wielkim w 1981 roku. Inicjatorem imprezy był Jacek Kozioł, ówczesny szef radomyskiego ośrodka kultury i ogniska TKKF „Szarotka”. Po śmierci głównego organizatora imprezy, a więc od 1993 roku bieg ma charakter memoriału.

Organizatorem biegu było ognisko TKKF „Szarotka”, które działa przy Samorządowym Centrum Kultury i Bibliotek w Radomyślu Wielkim. Bieg tradycyjnie już rozpoczął Dni Radomyśla Wielkiego.

WYNIKI

Bieg główny10 km

KOBIETY

1. Katarzyna Albrycht (Krościenko Wyżne) – 39,09 (najlepsza w kat. wiekowej 30-39 lat)

2. Marta Prajzner (Krościenko Wyżne) – 39,10

3. Zuzanna Fijałkowska (Kraków) – 40,30 (najlepsza w kat. wiekowej do 29 lat)

4. Angelika Augustyn (UKS Olimp Kozienice) -43,00

5. Joanna Nowak (Wojnicz) – 45,10 (najlepsza w kat. wiekowej 40-49 lat)

6. Ewelina Ćwiok (Stara Jastrząbka) – 45,44

Anna Kusion (Tarnów) – 47,43 (najlepsza w kat. wiekowej 50-59 lat)

Irena Wiatr (Ligęzów) – 56,18 (najlepsza w kat. wiekowej pow. 60 lat)

MĘŻCZYŹNI

1. Bogdan Dziuba (Stalowa Wola) 34,30 (najlepszy w kat. wiekowej 40-49 lat)

2. Grzegorz Czyż (Tarnów) – 34,51

3. Jacek Żądło (Mielec) – 35,09 (najlepszy w kat. wiekowej do 29)

4. Grzegorz Cisło (Mielec) – 35,42

5. Tomasz Koczwara (Radomyśl Wielki) – 36,11 (najlepszy w kat. wiekowej 30-39)

6. Kamil Skiba (Tarnów) – 36,35

7. Stanisław Łańcucki (Stalowa Wola) – 36,38 (najlepszy w kat. wiekowej 50-59 lat)