Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Sport zdrowie / Mecze i imprezy / Radomyślanie w krajowej elicie

Radomyślanie w krajowej elicie

SP RWLK 13 zespół szczypiorniaka w PolsceSzczypiorniści ze Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim zajęli drugie miejsce na Podkarpaciu w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. Dzięki temu wystąpili w krajowym finale.

7 czerwca w hali sportowej przy Gimnazjum Publicznym im św. Jana Pawła II w Radomyślu Wielkim odbył się wojewódzki finał mini piłki ręcznej chłopców. W zawodach wzięły udział reprezentacje z czterech szkół województwa podkarpackiego: SP 14 z Przemyśla, SP 1 z Sanoka, SP z Raniżowa i SP z Radomyśla Wielkiego. Radomyślanie w pierwszym meczu spotkali się z przemyślanami i wyraźnie im ulegli (6 – 20). Ta porażka nie zraziła ich i w drugim, bardzo emocjonującym spotkaniu pokonali drużynę z Sanoka 9-8. W ostatnim meczu pewnie pokonali zespół z Raniżowa 17 – 6. To zapewniło im wicemistrzostwo województwa i start w dniach 9 – 12 czerwca w ogólnopolskim finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w mini piłce ręcznej w Głuchołazach (woj. opolskie). Prawo startu w tej imprezie miały po dwie drużyny z każdego województwa (mistrzowie i wicemistrzowie). Po trudnych zmaganiach na parkiecie z drużynami ze Szczecina, Kielc i Przemyśla, radomyślanie uplasowali się ostatecznie na 13. miejscu w Polsce.Finał wojewódzki szczypiorniaka SP (1)

– Tytuł wicemistrzów Podkarpacia i 13. miejsce w kraju to niewątpliwie duże osiągnięcie. Słowa podziękowania należą się wuefiście z radomyskiego gimnazjum Jackowi Moskalczykowi, który wniósł spory wkład w przygotowanie drużyny, a tym samym przyczynił się do naszych sukcesów – mówi Maria Dubiel, opiekun zespołu ze Szkoły Podstawowej w Radomyślu Wielkim.

Radomyślanie podczas turniejów występowali w składzie: Mikołaj Bała, Dominik Drąg, Arkadiusz Działo, Jakub Idzik, Kacper Kulpa, Karol Moździerz, Konrad Ratusiński, Jakub Skiba, Wiktor Działo, Jakub Maj i Kacper Działo.

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

Sprawdź również

W Szpitalu Specjalistycznym w Mielcu m.in. wstrzymane zabiegi planowe

W związku z sytuacją epidemiologiczną spowodowaną COVID-19, na oddziałach zabiegowych co najmniej przez najbliższy tydzień …