Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Remont hali sportowej – dlaczego?

Remont hali sportowej – dlaczego?

W nawiązaniu do doniesień medialnych, dotyczących planowanego remontu hali sportowej Zespołu Szkół im. Prof. Janusza Groszkowskiego mieleckie starostwo wyjaśnia co następuje.

Przedmiotowy budynek w dalszym ciągu znajduje się w okresie gwarancyjnym, a stwierdzone usterki zgłaszane były, zgodnie z obowiązującymi procedurami, wykonawcy obiektu.

W przyjętym trybie, mimo wezwań do usunięcia wad wykonawca nie reagował i nie przestąpił do ich naprawy, wobec czego została wszczęta kolejna procedura, polegająca tym razem na wyegzekwowaniu kwot z tytułu należytego zabezpieczenia wykonania umowy, od firmy – ubezpieczyciela wykonawcy.

Zabezpieczone w ten sposób środki pozwalają – według wyliczeń rzeczoznawców – w pełni pokryć koszty napraw, na które starostwo ogłosiło odrębny przetarg, w poszukiwaniu wykonawcy zastępczego.

Zastosowana powyżej opisana procedura jest rozwiązaniem standardowym, dającym inwestorowi pewność utrzymania obiektu w jego należytym stanie w okresie gwarancyjnym.

Marek Patyk

Sprawdź również

Podkarpacie pamięta o Żołnierzach Wyklętych

Już od dekady 1 marca w Polsce obchodzony jest jako Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Święto jest upamiętnieniem …