Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Życie kulturalne / Równoległość Światów w Chorzelowie

Równoległość Światów w Chorzelowie

Wystawa Malarstwa Bogdana Cygana z Książnic

 

9 października br. w samorządowym Ośrodku Kultury i Portu Gminy Mielec z siedzibą w Chorzelowie odbył się wernisaż wystawy malarstwa Bogdana Cygana z Książnic pt. „Równoległość światów”.

Bogdan Cygan urodził się w 1959 r. w Książnicach w gminie Mielec. Tam uczęszczał do szkoły podstawowej, a następnie ukończył szkołę zawodową w Pławie i technikum w Mielcu.  Sztuką malowania Bogdan Cygan zainteresował się podczas służby wojskowej, pod wpływem kolegi – dyplomowanego artysty plastyka. Pierwszy swój obraz namalował na swój ślub. Przerwę w twórczości stanowił jego wyjazd za granicę do Niemiec i USA. Po powrocie do Polski zajmuje się różną tematyką malarską, nanosi na płótno obrazy świętych, pejzaże, przedstawienia abstrakcyjne, marynistykę, portrety Żydów i prawosławne Ikony. Tą różnorodną twórczość odzwierciedla tytuł wystawy „Równoległość światów” i stanowi według zamysłu twórcy „zderzenie trzech wymiarów: duchowego i rzeczywistości, w której żyje artysta oraz symbolizmu. Wspólną kotwicą tych światów jest pasja – malarstwo”. Jest to pierwsza wystawa twórczości Bogdana Cygana. Wernisaż otworzyła Dorota Kieraś-Jędrychowska, która przedstawiła postać twórcy. Także on sam nakreślił pokrótce historię swoich artystycznych dokonań. Gościem wernisażu był m.in. Kazimierz Gacek – wójt gminy Mielec, samorządowcy, twórcy z gminy Mielec oraz rodzina i przyjaciele malarza. Wieczór uświetniła wspaniałymi fragmentami arii operowych Anna Pietryka z Mielca, absolwentka Państwowego Policealnego Studium Zawodowego Wokalno-Baletowego w Gliwicach. Pani Anna, która operuje wspaniałym głosem, brała udział m.in. w precastingach do programów Voice of Poland, X-Factor oraz Mam Talent.

Inf. i fot. Włodzimierz Gąsiewski

 

Poniżej załączamy także informację z wernisażu autorstwa Anny Surowiec z Ośrodka Kultury w Chorzelowie.

Wystawa malarstwa Bogdana Cygana

Sprawdź również

Wystawa „Przez okno” – Galeria, ul. Kusocińskiego 2

Przez okno… adres z widokiem na obrazy  „Przez okno…”– wystawa twórczości Haliny Saj zagościła w …