Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Rzeszowiacy znów wystąpią w plenerze

Rzeszowiacy znów wystąpią w plenerze

Zespół Pieśni i Tańca „Rzeszowiacy” wystąpi dla mielczan podczas plenerowego koncertu na Górce Cyranowskiej w niedzielę, 30 kwietnia.

Od kilku lat „Rzeszowiacy” prezentują się szerokiej publiczności podczas plenerowego koncertu na Górce Cyranowskiej. Jest to ukłon w stronę tych, którym nie udaje się kupić biletów na koncerty w Sali widowiskowej Domu Kultury SCK, bo jest to nie lada sztuka ze względu Zespół zaprezentuje się w tańcach narodowych i ludowych. Zobaczymy tańce z okresu Księstwa Warszawskiego, suitę tańców górali podhalańskich, suitę tańców spiskich w wykonaniu baletu ZPiT „Rzeszowiacy”. Chór Zespołu wykona kilka piosenek: „Witaj, majowa jutrzenko”, „Jak długo w sercach”, „Płynie woda”, przyśpiewki dziewczęce, „Dwa serduszka”, a Zespół Pieśni i Tańca „Mali Rzeszowiacy” wystąpi z kujawiakiem, oberkiem, i krakowiakiem.

Balet ZPiT „Rzeszowiacy” przygotuje do występu Mariusz Bożek, chór – Małgorzata Pazdro, a „Małych Rzeszowiaków” – Beata Sudoł i Mariusz Bożek.

Koncert poprowadzi Bartosz Kramarz.

Małgorzata Rojkowicz

p r o m o c j a:

LOTNICZO-HISTORYCZNE „NADWISŁOCZE” XX LAT 2003-2023 nr 50/2023

zobacz:

Pozdrowienie z Mielca, Jerzy Skrzypczak, Janusz Halisz

https://allegro.pl/oferta/pozdrowienie-z-mielca-skrzypczak-halisz-pocztowki-13297657029

Sprawdź również

Są pieniądze na izbę pamięci

Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim pozyskał 1,6 mln zł na przebudowę budynku byłej rzeźni w …