Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Bezpieczeństwo / Wpadki i wypadki / Sensacyjna zdobycz szczypiornistów

Sensacyjna zdobycz szczypiornistów

W meczu 5. kolejki PGNiG Superligi Mężczyzn SPR Stal Mielec zremisowała w Płocku z tamtejszą Wisłą.

Wicemistrz Polski z Płocka i mistrz Vive Kielce uchodzą od dłuższego już czasu za drużyny poza zasięgiem innych zespołów PGNiG Superligi Mężczyzn. Każde urwanie punktu tym ekipom przez pozostałych ligowców rozpatrywane jest w kategoriach sensacji. Dokonali jej w końcu i szczypiorniści z Mielca, choć po sobotniej przegranej u siebie z Górnikiem Zabrze 30:33 (15:20), naprawdę trudno to sobie było wyobrazić.

Wtorkowy mecz rozpoczął się od rzutu karnego dla Stali, który na bramkę zamienił Łukasz Janyst. W 9. minucie rzutem ze skrzydła bramkę zdobył Damian Kostrzewa i Stal prowadziła 3:4. Wicemistrzowie Polski nie mogli poradzić sobie z dobrze grającą Stalą i w 21. minucie, po bramce Kostrzewy z rzutu karnego mielczanie prowadzili 8:10. Cztery minuty później, po bramce z koła Portugalczyka Tiago Rochy Wisła wyrównała (10:10). Wymiana ciosów trwała do końca pierwszej połowy i w 30. minucie na tablicy wyników widniał remis 13:13.

Druga odsłona spotkania rozpoczęła się od niewykorzystanych sytuacji po obu stronach. W 36. minucie po bramce Michała Adamuszka Stal prowadziła 15:16. Trzy minuty później na kolejne prowadzenie „Czeczeńców” wyprowadził Marek Szpera (17:18). Mecz był bardzo zacięty, żadna z drużyn nie mogła wyjść na prowadzenie więcej niż jedną bramką. Dopiero w 54. minucie, po wykluczeniu na dwie minuty Adamuszka i bramkach dla Wisły Nemanji Zelenovicia i Alexandra Tioumentseva, płocczanie wygrywali 25:23. Niemniej z tej opresji stalowcy wyszli za sprawą dwóch bramek Łukasza Janysta. Końcowy wynik 25:25 to ogromny sukces mieleckich szczypiornistów, którzy od dłuższego już czasu grają bez uregulowanych wynagrodzeń.

Obecnie Stal zajmuje czwarte miejsce z dorobkiem 7 punktów.

Orlen Wisła Płock – SPR Stal Mielec 25:25 (13:13)