Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Słowo o zapomnianych Anatola Diaczyńskiego

Słowo o zapomnianych Anatola Diaczyńskiego

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z pisarzem Anatolem Diaczyńskim i promocję jego najnowszej książki „O tych zapomnianych powiedzcie choć słowo”.

Anatol Diaczyński jest pisarzem, literatem, autorem książek opowiadających o losach Polaków z Kazachstanu. Sam jest repatriantem z Kazachstanu, potomkiem polskich zesłańców. Studia ukończył w Literackim Instytucie im. Gorkiego w Moskwie. Jego twórczość opowiada historię polskich zesłańców w obliczu tragicznej historii kazachstańskiej Polonii. Anatol Diaczyński do kraju powrócił w 1995 r. Jego twórczość nawiązuje do własnej historii i losów tysięcy przesiedleńców, którym przyszło żyć na zsyłce w obcej ziemi. Jest członkiem Związku Literatów Polskich – oddział Rzeszów, jest laureatem nagród literackich.

Spotkanie z Anatolem Diaczyńskim odbędzie się Miejskiej Bibliotece Publicznej SCK 23 kwietnia 2023 r. o godz. 16.00 w Sali Audiowizualnej, w budynku Biblioteki przy ul. Kusocińskiego. Spotkanie odbędzie się w ramach obchodów Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich.

Małgorzata Rojkowicz

Zobacz także:

Włodek Gąsiewski, Krystyna Gargas-Gąsiewska „Bieszczadzkie szlaki ikon – droga do Łopienki” wydanie drugie 2022

Ikony na I Komunię św., chrzest, ślub, urodziny, imieniny i inne okazje

Sprawdź również

Są pieniądze na izbę pamięci

Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim pozyskał 1,6 mln zł na przebudowę budynku byłej rzeźni w …