Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Spotkanie z młodzieżą w ramach debaty

Spotkanie z młodzieżą w ramach debaty

31.01.2019. W Zespole Szkół Ekonomicznych w Mielcu odbyła się debata ewaluacyjna pod nazwą „Porozmawiajmy o bezpieczeństwie – możesz mieć na nie wpływ. Kształtowanie postaw młodych kierowców”. Debata była kontynuacją ubiegłorocznych konferencji dla młodzieży pod nazwą „Wjedź w dorosłość z rozsądkiem”.Na debatę zorganizowaną przy współpracy z Dyrektor Zespołu Szkół Ekonomicznych Martą Mysona, Komendant Powiatowy Policji w Mielcu zaprosił wielu ważnych gości. W spotkaniu udział wzięli eksperci z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Rzeszowie – Dyrektor Janusza Stachowicza oraz egzaminator Piotra Bialic. Z ramienia Powiatowej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu swój wykład przedstawił ratownik medyczny Jakub Betlej.

Interesujący wykład dla młodzieży przedstawił także terapeuta Wenancjusz Matysek z Poradni Leczenia Uzależnień i Współuzależnień w Przecławiu. W spotkaniu wzięli udział również Bogusław Kołac – instruktor terapii uzależnień, członek Zarządu Fundacji Instytutu Profilaktyki, Innowacji i Rozwoju, a także przedstawiciel Starostwa Powiatowego w Mielcu Włodzimierz Zgórniakiewicz oraz nauczyciele i uczniowie.

Na wstępie I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Mielcu nadkom. Grzegorz Bajda zachęcił młodzież do czynnego udziału w debacie, której najistotniejszym celem było poszerzenie wiedzy na temat odpowiedzialności związanej z naruszaniem przepisów drogowych przez młodych kierowców. Głównym celem dyskusji było kształtowanie postaw wśród młodzieży, której zachowanie wpływa na bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Piotr Bialic omówił kwestie przestrzegania zasad ruchu drogowego oraz przedstawił zasady egzaminowania. Jakub Betlej zaprezentował praktyczne aspekty postępowania przedmedycznego w wypadkach drogowych. Wenancjusz Matysek w swoim wykładzie przekonywał młodzież o negatywnym wpływie alkoholu i innych używek na organizm młodego człowieka.

Komendant Powiatowy Policji w Mielcu dziękuje za współpracę oraz udział w spotkaniu zorganizowanym dla bezpieczeństwa młodzieży na terenie powiatu mieleckiego.

Inf i fot. oraz galeria zdjęć na stronie: http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/89931,Spotkanie-z-mlodzieza-w-ramach-debaty.html

Sprawdź również

II Rundka Rowerowa z Powiatem Mieleckim [45 zdjęć]

Za nami II Rundka Rowerowa z Powiatem Mieleckim. Mimo odwołania tegorocznej edycji Powitania Lata udało …