Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Stanowisko klubu radnych PiS odnośnie głosowania przeciw udzieleniu wotum zaufania Zarządowi Powiatu Mieleckiego

Stanowisko klubu radnych PiS odnośnie głosowania przeciw udzieleniu wotum zaufania Zarządowi Powiatu Mieleckiego

Klub Radnych Prawa i Sprawiedliwości w radzie powiatu mieleckiego głosował przeciw udzieleniu wotum zaufania Zarządowi Powiatu Mieleckiego, z uwagi na kilka spraw które w naszej opinii wystawiają negatywną ocenę dla zarządu za ostatni rok.

Pierwszą grupą argumentów są niejasności związane z odwołaniem Dyrektor Elżbiety Wyparło oraz totalny zastój inwestycyjny w szkołach podlegających samorządowi powiatu mieleckiego. Porównując ostatni rok do lat wcześniejszych w których władze w powiecie sprawował PiS, odnosimy wrażenie że obecne władze uznały kwestię infrastruktury szkół średnich za zupełnie nieistotną. A przecież rozwój naszej młodzieży, komfort nauczania dla nauczycieli powinien być priorytetem każdej władzy. W tym zakresie jest duże pole do poprawy, apelujemy o uwzględnienie inwestycji, remontów w szkołach w planach budżetowych na 2021 r. Ponadto konflikty które miały miejsce w Powiatowym Zespole Placówek Szkolno-Wychowawczych w Mielcu oraz Zespole Szkół im. prof. Groszkowskiego w Mielcu wystawiają negatywną ocenę osobie wicestarosty Andrzeja Bryły odpowiedzialnego za szkolnictwo w powiecie mieleckim jak również nadzorującego prace zarządu starosty.

Kolejne kwestie dotyczą zauważalnego zmniejszenia się aktywności inwestycyjnej w naszym powiecie. Mieszkańcy zwrócili już uwagę, że mimo bardzo dobrej sytuacji finansowej samorządu powiatowego po poprzedniej kadencji oraz środków które spływają z rządu RP czy samorządu województwa liczba inwestycji jest dość mała a cześć z planów jeszcze poprzedniej kadencji np. boisk sportowych przy szkołach, rozwiązań komunikacyjnych czy inwestycji w szpitalu nie jest kontynuowana.

Niejasne procedowanie planu naprawczego w szpitalu za poprzedni rok czy brak zauważalnych działań związanych z jego realizacją również zasługują na negatywną ocenę prac obecnego zarządu powiatu.

Nierozwiązana została również kwestia usprawnienia obsługi w Wydziale Komunikacji, mimo zapowiedzi ze strony obecnego starosty jak również mimo zwiększenia zatrudnienia w kadrze kierowniczej tego wydziału. W tym zakresie duża i jak się wydaje nieuzasadniona krytyka kierowana przez obecnego starostę do poprzednich władz z PiS nie przełożyła się na realne działania i poprawę jakości obsługi mieszkańców powiatu.

Na koniec wyrażamy nasze zaniepokojenie związane z brakiem dobrej współpracy pomiędzy obecnie rządzącą koalicją a klubem radnych PiS. Podkreślamy to od początku tej kadencji że jesteśmy otwarci na współpracę i popieramy inicjatywy które służą mieszkańcom naszego powiatu i są w dobrze rozumianym interesie społecznym, np. głosując za udzieleniem wsparcia finansowego dla naszego szpitala. Wierzymy, że nasza dobra postawa i wsparcie które udzielamy dla obecnej władzy zostaną docenione i zaowocują zgodną realizacją projektów i spraw ważnych dla mieszkańców naszego powiatu. Przykładem tego, wierzmy że będzie realizacja zaproponowanych przez nas inwestycji ze środków z Funduszu Inwestycji Samorządowych wygospodarowanych przez Rząd RP kierowany przez Premiera Mateusza Morawieckiego w kwocie 4 832 974,00 zł które zostały przekazane samorządowi powiatowemu poprzez ręce Posła Fryderyka Kapinosa. Nie byłoby tak dużej kwoty wsparcia gdyby nie inwestycje które prowadziliśmy w czasie władzy PiS oraz starosty Zbigniewa Tymuły w powiecie mieleckim.

Klub Radnych PiS w radzie powiatu mieleckiego

Sprawdź również

1 sierpnia, nie wszyscy wtedy pamiętali – śp. Tadeusz Orłowski przed pomnikiem AK w Mielcu w 2007 r. [audio, foto]

Dziś kiedy w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego pod mielecki pomnik Armii Krajowej przychodzi dziesiątki, a …