Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Stanowisko Prezydenta Miasta Mielca ws. działek przy ul. Iwaszkiewicza w Mielcu

Stanowisko Prezydenta Miasta Mielca ws. działek przy ul. Iwaszkiewicza w Mielcu

Szanowni państwo

W związku, że w ostatnich dniach temat działek przy ul. Iwaszkiewicza zrobił się dość głośny, czuję się w obowiązku wyjaśnić tę kwestię mieszkańcom Mielca. Sprawa natomiast jest znacznie prostsza niż przedstawili to Radni Miejscy Prawa i Sprawiedliwości, a w związku z tym, że tego typu działania odbywają się zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa, nie wymagają obszernej argumentacji.

W 2015 roku działki, o których mowa, zostały oddane w użytkowanie wieczyste w drodze przetargu. Natomiast zgodnie z przepisami, nieruchomość oddana w użytkowanie wieczyste może być sprzedana użytkownikowi wieczystemu. Sprzedaż ta odbywa się już bez przetargu a na poczet ceny sprzedaży zalicza się kwotę równą wartości prawa użytkowania wieczystego, a nie sumie dotychczas wniesionych opłat. Zatem obecnie, użytkownik wieczysty zobowiązany jest dopłacić za działki 1 042 147,00 zł i nie ma w tej kwestii żadnych ustępstw czy korzystniejszych wariantów.

Jeśli mowa natomiast o porozumieniu z użytkownikiem wieczystym działek, to przypominam, że porozumienie to zostało zawarte na prośbę Radnych Miejskich Prawa i Sprawiedliwości. W treści porozumienia zawarta był cena sprzedaży działek – wielokrotnie już omawiana i znana radnym.

Z poważaniem

Prezydent Miasta Mielca Jacek Wiśniewski

 

Sprawdź również

Wystawa poplenerowa na finiszu

Galeria ESCEK w Domu Kultury SCK znów jest czynna i zaprasza mielczan do obejrzenia ekspozycji …