Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / Starosta zapewnia: „Winda musi być dostępna dla pacjentów”

Starosta zapewnia: „Winda musi być dostępna dla pacjentów”

Pacjenci Przychodni nr 2 skarżą się na brak dostępu do nowo wybudowanej przy obiekcie windy. Starosta już po raz drugi interweniował w tej sprawie.

Platforma pionowa dla niepełnosprawnych i schorowanych pojawiła się na północno-zachodniej ścianie ośrodka zdrowia końcem grudnia ubiegłego roku. Kiedy po pierwszych dniach od oddania do użytku pacjenci zaczęli skarżyć się na to, że winda jest zamknięta, starosta Zbigniew Tymuła osobiście wybrał się do przychodni, by ustalić z personelem zasady jej funkcjonowania. Zgodnie z tymi uzgodnieniami, winda miała być otwierana i zamykana wraz z budynkiem przychodni, tak, by w ciągu dnia nieprzerwanie służyć niepełnosprawnym, schorowanym i starszym.

W połowie lutego pacjenci ponownie poskarżyli się na brak dostępu do nowo wybudowanej platformy. Chcąc z niej skorzystać, musieli najpierw udać się na piętro celem odebrania kluczyka z okienka rejestracji. – Windę wybudowaliśmy po to, by ułatwić korzystanie z przychodni osobom niepełnosprawnym i starszym, które wcześniej wielokrotnie wynoszone były na piętro na rękach. Niedopuszczalnym jest, by pomimo zainwestowania w niezbędną infrastrukturę, pacjenci wciąż borykali się z tymi samymi problemami – mówi starosta Zbigniew Tymuła. Ponownie podjął on rozmowy z zarządzającymi oraz personelem Przychodni nr 2. – Uzyskaliśmy z ich strony zapewnienie, iż sytuacje, o których mówią pacjenci, nie powtórzą się. Winda ma być dostępna dla pacjentów od momentu otwarcia przychodni do jej zamknięcia – zapewnia.

Warto przypomnieć, że zainstalowana przy przychodni platforma różni się nieco od zwykłej windy. By ją przywołać, należy wcisnąć i przytrzymać guzik przywołania tak długo, aż kabina pojawi się na naszym poziomie. Podobnie jest też z samym podróżowaniem windą – guzik wskazujący cel naszej jazdy przytrzymać należy aż do momentu zatrzymania się platformy na wybranym piętrze.

Asystent Starosty

Monika Piątek

 

Sprawdź również

Władysław Żurawski 1888-1963, ukraiński epizod artysty

    W tym roku przypada 130 rocznica urodzin i 55 rocznica śmierci Władysława Żurawskiego, urodzonego …

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *