Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Życie kulturalne / Stefan Żarów wiceprezesem Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie

Stefan Żarów wiceprezesem Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie

Znany działacz i animator kultury, mielczanin Stefan Michał Żarów  po raz drugi został wybrany na kolejną trzyletnią kadencję,  wiceprezesem  Regionalnego Stowarzyszenia Twórców Kultury w Rzeszowie. Nadmieniamy, że członkiem Zarządu jest nieprzerwanie od 2008 r.
Walne  Zgromadzenie członków które odbyło się  w dniu  7. października w WDK w Rzeszowie wybrało również  nowy  Zarząd oraz Komisję Rewizyjną . Zarządem pokieruje po raz trzeci Józef Kawałek. Dokonano również wyboru dwóch delegatów na VI Sprawozdawczo-Wyborczy Krajowy Zjazd Delegatów RSTK w Warszawie, który odbędzie się 14 grudnia 2013 r. Delegatami zostali: dr Błaszczuk Katarzyna prac. naukowy UR oraz Stefan Michał Żarów.
Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury w Rzeszowie, funkcjonuje nieprzerwanie od ponad trzydziestu  lat. Obecnie w swoich szeregach zrzesza   ponad 50. członków, działających w następujących grupach tematycznych, którymi kierują:
Sekcja Literacka wraz z Kołem Młodych Literatów – Jerzy Stefan Nawrocki,
Sekcja Żywego Słowa / Teatru Słowa/ – Dorota Kwoka,
Sekcja Muzyczna – Zygmunt Kiełbowicz,
Sekcja Plastyczna – Emilia Wołoszyn,
Sekcja Folklorystyczna – Stefania Buda,
Sekcja Taneczna – Ewa Pietruszka,
Sekcja Współpracy z Mediami i Zagranicą – Regina  Nachacz,
Sekcja Fotograficzna – Alicja Borowiec,
Sekcja Pedagogiczno -Dydaktyczna – Zofia Krawiec,
Sekcja  Naukowa – Greta Jagiełła.
Centrum Przepływu Informacji – Katarzyna Pajdak.
Stowarzyszenie znane jest  z organizowania   przedsięwzięć kulturalnych  organizowanych  w Rzeszowie oraz na ternie   Podkarpacia. W 2013r Regionalne Stowarzyszenie Twórców Kultury w Rzeszowie, otrzymało Nagrodę  Zarządu Województwa Podkarpackiego za całokształt działalności w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury.

Inf. wł., foto. arch.

Sprawdź również

Bieszczadzkie echa Podkarpackich Imienin Krystyn

Tegoroczne VIII Podkarpackie Imieniny Krystyn w Komańczy odbiły się szerokim echem nie tylko w kraju …