Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Godne polecenia / Stypendia i nagrody marszałka dla uczniów „Kopernika”

Stypendia i nagrody marszałka dla uczniów „Kopernika”

Zarząd Województwa Podkarpackiego przyznał nagrody i stypendia dla uczniów w ramach programu wspierania uzdolnionej młodzieży „Nie zagubić talentu”. W sumie otrzymało je ponad dwustu młodych ludzi z Podkarpacia. Wśród nagrodzonych nie zabrakło licealistów z II LO w Mielcu.

 

Zarząd Województwa Podkarpackiego już po raz siódmy nagrodził młodych ludzi w ramach programu „Nie zagubić talentu”. Podczas uroczystej gali, która odbyła się w Wojewódzkim Domu Kultury, nagrody wręczyli marszałek Władysław Ortyl i Stanisław Bartnik, przewodniczący  Komisji Edukacji, Kultury i Kultury Fizycznej Sejmiku Województwa Podkarpackiego. Marszałek Władysław Ortyl pogratulował stypendystom i nagrodzonym osiągnięć w nauce. Życzył im jednocześnie wielu sukcesów oraz powodzenia w przyszłości. Stanisław Bartnik dziękował z kolei rodzicom i wychowawcom za odkrywanie talentów w młodych ludziach.

Stypendia zarządu województwa trafiły do 59 uczniów podkarpackich szkół, z kolei 148 uczniów oraz 10 zespołów artystycznych otrzymało nagrodę pieniężną. Wśród nagrodzonych nie zabrakło uczniów II liceum Ogólnokształcącego im. M. Kopernika w Mielcu. Stypendystkami zostały Wiktoria Brzezińska (1c), Justyna Kiełbasa (1f) i Anna Trybulec (1c). Nagrody otrzymali: chór szkolny II LO, Jakub Bazak (1f), Karolina Król (1c), Jakub Cisło i Krystian Tylek – ubiegłoroczni absolwenci.

W sumie zarząd województwa przyznał 40 stypendiów za osiągnięcia naukowe i 158 nagród pieniężnych. W przypadku pierwszych gratyfikacji, oprócz bardzo wysokiej średniej ocen, braku nieusprawiedliwionych godzin oraz aktywności i zaangażowania w życie szkoły i społeczności lokalnej, tegoroczni stypendyści mieli dodatkowo wysokie osiągnięcia w konkursach wojewódzkich lub ogólnopolskich olimpiadach i turniejach. Nagrodzeni dostali jednorazowo od 500 do 1900 zł, w zależności od osiągnięć. 500 zł otrzymał każdy uczeń, który został laureatem wojewódzkiego lub ponadwojewódzkiego konkursu, 800 zł za uzyskanie tytułu laureata olimpiady ogólnopolskiej, 1200 zł za osiągnięcia międzynarodowe. Natomiast kwota od 1100 zł do 1900 zł trafiła do zespołów artystycznych, które mają na swoim koncie osiągnięcia ogólnopolskie oraz międzynarodowe. Stypendia za dokonania artystyczne trafiły do 19 uczniów. Aby je otrzymać uczeń musiał przedstawić wysokie osiągnięcia w jednej z dziedzin sztuki, które wykraczają poza program szkolny. Tegoroczni stypendyści mogą poszczycić się dokonaniami muzyczno-wokalnymi, tanecznymi i modelarskimi na arenie ogólnopolskiej i międzynarodowej.

Dodajmy, że tylko w tym roku Zarząd Województwa Podkarpackiego przeznaczył na stypendia 300 tysięcy złotych.

kb

Sprawdź również

Spalony wrak Poloneza na ulicy Batorego

Na nowej części ulicy Batorego pomiędzy ul. Lelewela, a Sienkiewicza, wczesnym popołudniem w niedzielę 4 …