Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Sukces Mini Max Show w Suwałkach

Sukces Mini Max Show w Suwałkach

Mielecki zespół taneczny Mini Max Show wygrał II nagrodę w XVIII Międzynarodowym Festiwalu Piosenki i Tańca „Muszelki Wigier 2018 ”. Choreografem i opiekunem zespołu, który działa przy Domu Kultury SCK, jest Anna Leszkiewicz, którą mielecka publiczność zna jako autorkę sukcesów kilku musicali, w tym ,,W tym roku świat nie będzie”.

Festiwal w Suwałkach ma długą historię. Jego prekursorem był festiwal harcerski, który po raz pierwszy odbył się w 1976 r. Jego kolejne edycje ,,krążyły” po Suwalszczyźnie – odbywały się w Ełku, Giżycku, Mrągowie, a od 1990 r. – w Suwałkach. Tak już zostało aż do 2000 r., kiedy to organizatorzy przekształcili harcerski przegląd piosenki w Międzynarodowy Festiwal Piosenki i Tańca. Odtąd obok popisów wokalnych w konkursie mogły też występować zespoły taneczne.

Festiwal w Suwałkach jest ostatnio łaskawy dla mieleckich zespołów. W zeszłym roku grupa starsza zespołu Domu Kultury SCK ,,Abrakadabra” zajęła I miejsce i ,,Złotą Muszelkę Wigier”, a grupa średnia – II miejsce i ,,Srebrną Muszelkę Wigier” w kategorii zespołów ludowych.

Teraz przyszła pora na Mini Max Show. W rywalizacji 22 zespołów (z podziałem na kategorie wiekowe) mielczanki wywalczyły II nagrodę i przywieźli do Mielca ,,Srebrną Muszelką Wigier”. Mini Max tańczył w 15-osobowym składzie.

MR

 

Sprawdź również

Zgłoś rodzinę w potrzebie – pozwól, by dotarła do niej Szlachetna Paczka!

Nie będzie przesadą jeśli powiemy, że od kilku miesięcy żyjemy w innej rzeczywistości. Znacznie trudniejszej …