Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże

Sukcesy na galowo

Mistrzostwa Podkarpacia, Otwarte Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego, a także Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar Burmistrza Brzostka – wszystkie trzy imprezy w tańcu towarzyskim odbyły się ostatnio z udziałem naszych mieleckich tancerzy z „Gali”.

Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego

Mistrzostwa Okręgu Podkarpackiego w tańcu towarzyskim odbyły się 3 października w Brzostku. W Mistrzostwach brali udział tancerze ze Szkoły Tańca Gala Mielec działającej przy Domu Kultury SCK, którzy dobrze reprezentowali nasze miasto, wysoko  klasyfikując się w mistrzowskich rankingach.

Tytuł  drugich wicemistrzów oraz miejsce IIIw stylu standardowym uzyskali Nadia Madej i Kacper Niedbała (w kategorii 12-13 lat).Nadia i Kacper zaprezentowali się również w stylu latynoamerykańskim, gdzie rywalizowali ze swoimi kolegami z klubu,EritąMinorczyk oraz Kacprem Babulą. Ostatecznie mieleckie pary uplasowały się odpowiednio na piątym i czwartym miejscu  w kategorii 12-13 lat.

Ogólnopolski Turniej Tańca o Puchar Burmistrza Brzostka

Dzień po Mistrzostwa Okręgu odbył się w Brzostku Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar Burmistrza. Także i podczas tego turnieju nasze pary zdobyły liczne nagrody.

W kategorii 10-11 lat w klasie tanecznej F II miejsce oraz awans do wymarzonej klasy tanecznej E wywalczyli Alicja Potoczna i Gabriel Krakowski, a IV miejsce uzyskali Joanna Łapa i Nikodem Świątek. W kategorii 12-13 lat w klasie tanecznej F na miejscu III uplasowali się Adrianna Małek i Jakub Harla, a wklasie tanecznej E II miejsce uzyskali Kacper Babula i Erita Minorczyk. W klasie tanecznej D zaprezentowali się Nadia Madej i Kacper Niedbała, którzy zajęli IV miejsce w stylu standardowym, natomiast w stylu latynoamerykańskim tancerze wytańczyli nie tylko wysokie IV miejsce, ale również awans do wyższej klasy tanecznej C. W kategorii 14-15 lat klasie tanecznej D zaprezentowali się Karolina Saj i Mateusz Noga, którzy zajęli II miejsce w tańcach standardowych oraz miejsce III w tańcach latynoamerykańskich, co pozwoliło im na awans do klasy tanecznej C.

Natomiast w kategorii powyżej lat 15 klasie tanecznej E miejsce I i Puchar Burmistrza Miasta Brzostka zdobyli Emilia Tara oraz Bartłomiej Szcześniak.

Otwarte Mistrzostwa Lubelszczyzny

Pod koniec września odbyły się Otwarte Mistrzostwa Okręgu Lubelskiego w Żółkiewce. W kategorii senior 2 (40+) zaprezentowała się tam para Adam i Iwona Krępowie, którzy otrzymali tytuł wicemistrzów okręgu lubelskiego w tańcach standardowych oraz tytuł mistrzów okręgu lubelskiego w stylu latynoamerykańskim.

Przygotowaniami zawodników do imprez tanecznych zajmowali się instruktorzy: Mariusz Sosińskii Damian Ortyl ze Szkoły Tańca Gala Mielec. Gratulujemy tancerzom i trenerom wspaniałych osiągnięć, a rodzicom młodych tancerzy wytrwałości we wspieraniu swoich dzieci w realizowaniu swojej pasji.

Fot. 1 Wspaniały sukces odnotowała para Sara Łagowska i Franciszek Gagat, którzy zostali wicemistrzami okręgu podkarpackiego w kombinacji stylów tanecznych w kategorii wiekowej 10-11 lat.

Fot. 5 Adam i Iwona Krępowie, którzy otrzymali tytuł wicemistrzów okręgu lubelskiego w tańcach standardowych oraz tytuł mistrzów okręgu lubelskiego w stylu latynoamerykańskim.