Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / ŚWIĘTO PAPUG I KANARKÓW

ŚWIĘTO PAPUG I KANARKÓW

W miniony weekend w Samorządowym Ośrodku Kultury i Sportu Gminy Mielec odbyły się XX Mistrzostwa Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Towarzysząca im wystawa cieszyła się bardzo dużą popularnością mieszkańców całego regionu.

Przez dwa dni oglądać można było ponad 200 ptaków zaprezentowanych przez 22 pasjonatów zrzeszonych w Małopolskim Stowarzyszeniu Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych. Zwiedzający mieli okazje zobaczyć na żywo Kanarki Kolorowe, Papugi Australii, Papugi Rozelle, Papugi Królewskie, Papugi Barabanda, Papugi Nimfy, Papugi Nierozłączki, Papugi Amandyny i Papugi Żeberka. – Bardzo się cieszę, że XX Mistrzostwa odbywają się na naszym terenie. Jak widać po frekwencji, decyzja o przeniesieniu wydarzenia z Mielca do Chorzelowa okazała się słuszna. Dziękuje wszystkim wystawcom, którzy prezentują dzisiaj swoje okazy, odpowiadają na pytania zwiedzających oraz zarażają i dzielą się pasją do ptaków egzotycznych. Zauważyłem, że wystawę odwiedza bardzo dużo rodzin z dziećmi. Chciałbym podziękować rodzicom, że zabierają swoje pociechy na takie wydarzenia, które są doskonałą lekcją przyrody. Mam nadzieję, że po tak pozytywnym przyjęciu XXI Mistrzostwa również odbędą się w naszej Gminie – powiedział w trakcie wystawy Józef Piątek, patron honorowy wydarzenia.

Jury w składzie Edward Brzeżański oraz Jerzy Ćwik po dokonanej ocenie ptaków startujących w Mistrzostwach przyznało nagrody w siedmiu kategoriach. Puchary i dyplomy zwycięzcom wręczyli Józef Piątek, Wójt Gminy Mielec oraz Damian Małek pełniący obowiązki dyrektora SOKiS. Z okazji XX Mistrzostw hodowcy przygotowali również specjalny medal jubileuszowy, który wręczony został Mieczysławowi Galasowi, Prezesowi Małopolskiego Stowarzyszenia Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych Odział Mielec.

Klasyfikacja XX Mistrzostw Hodowców Kanarków i Ptaków Egzotycznych

Kanarki czerwone:

I Mariusz Staroń

II Józef Niwa

III Mariusz Staroń

Kanarki żółte:

I Mariusz Staroń

II Mariusz Staroń

Kanarki Czerwone:

I Tomasz Straż

Najlepszy kanarek pojedynczy: Mieczysław Galas

Papugi duże Aleksandretty:

I Paweł Para

II Marek Lewicki

III Paweł Para

Papugi duże Ameryki:

I Mirosław Galas

II Sylwia Piotrowska

III Adam Stypa

Papugi średnie:

I Waldemar Polit

II Adam Śliwa

III Mirosław Galas

Papugi Rozelle Białolice:

I Paweł Para

II Adam Śliwa

III Paweł Para

Papugi małe:

I Mirosław Galas

II Adam Stypa

III Waldemar Polit

Egzotyka drobna

I Paweł Para

II Waldemar Polit

III Sylwia Piotrowska

Gołąbki egzotyczne:

I Waldemar Polit

II Paweł Para

III Waldemar Polit

Damian Małek

Starszy Specjalista ds. Promocji

 

Sprawdź również

„Droga do Łopienki” i „Akatyst Łopieński” w miesięczniku „Nasz Dom Rzeszów”

W kwietniowym numerze nr 4(186) z 2021 r. Miesięcznika Społeczno-Kulturalnego „Nasz Dom Rzeszów” ukazała się …