Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Sytuacja szpitala omówiona na nadzwyczajnym posiedzeniu

Sytuacja szpitala omówiona na nadzwyczajnym posiedzeniu

W środę, 4 lipca, w Starostwie Powiatowym w Mielcu odbyło się nadzwyczajne posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w sprawie obecnej sytuacji mieleckiego szpitala.

Przypomnijmy. Od zeszłego piątku rośnie liczba zwolnień lekarskich, jakie przedstawiają przedstawiciele personelu pielęgniarskiego Szpitala Specjalistycznego im. Edmunda Biernackiego w Mielcu. Na dzień 4 lipca osób przebywających na zwolnieniach jest już 118. W związku z tak liczną absencją, wstrzymano przyjęcia nowych pacjentów i wykonywanie zabiegów, a także zawieszono funkcjonowanie Szpitalnego Oddziału Ratunkowego oraz Oddziału Dermatologicznego.

– Dla wszystkich nas najważniejsze jest zdrowie i bezpieczeństwo, dlatego też wszystkim nam powinno zależeć na rozwiązaniu tego problemu i przywróceniu szpitalowi jego właściwej i pełnej działalności – mówił na otwarciu spotkania starosta mielecki Zbigniew Tymuła.

Udział w posiedzeniu, oprócz władz samorządowych Powiatu Mieleckiego, wzięli także: przedstawiciel wojewody, przedstawiciele samorządu miejskiego i samorządów gminnych oraz przedstawiciele powiatowych służb, inspekcji i straży.

Dziękuję wszystkim przybyłym na spotkanie za rzeczową dyskusję. Wyciągnęliśmy z niej wnioski i będziemy dążyć do kompleksowego rozwiązania problemu. Myślę, że wkrótce poinformujemy mieszkańców o kolejnych podjętych krokach – komentował spotkanie starosta.

Warto dodać, że analizie bieżącej sytuacji mieleckiego szpitala poświęcono nie tylko spotkanie sztabu kryzysowego, ale także ostatnią radę społeczną szpitala oraz poszerzone posiedzenie Zarządu Powiatu Mieleckiego.

STAROSTWO POWIATOWE W MIELCU

 Biuro Promocji i Informacji

  Monika Piątek

 

Sprawdź również

„Droga do Łopienki” i „Akatyst Łopieński” w miesięczniku „Nasz Dom Rzeszów”

W kwietniowym numerze nr 4(186) z 2021 r. Miesięcznika Społeczno-Kulturalnego „Nasz Dom Rzeszów” ukazała się …