Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Grid / Szczypiorniści drudzy w diecezji

Szczypiorniści drudzy w diecezji

Reprezentacja radomyskiego gimnazjum w piłce ręcznej chłopców zajęła drugie miejsce w finale 11. diecezjalnego turnieju szkół noszących imię Jana Pawła II.

Radomyślanie awansowali do finału po wygraniu turnieju półfinałowego, który 22 lutego odbył się w hali sportowej radomyskiego gimnazjum.

Gospodarze najlepsi

Finał rozegrany został 3 kwietnia w Skrzyszowie k/ Tarnowa. Nasi reprezentanci w pierwszym spotkaniu wyraźnie pokonali szkołę z Jadownik 16-9, natomiast w meczu finałowym ulegli gospodarzom ze Skrzyszowa 15-10. Gospodarze triumfowali również w kategorii szkół podstawowych. W gronie szkół ponadgimnazjalnych wygrała ekipa z Krynicy Zdroju.

MVP turnieju

Najlepszym zawodnikiem turnieju gimnazjalnego wybrany został radomyślanin Szymon Maciejak. Wszystkie biorące udział w finale zespoły zostały nagrodzone i wyróżnione przez biskupa pomocniczego Diecezji Tarnowskiej Wiesława Lechowicza pięknymi pucharami i dyplomami. Turniej diecezjalny rozgrywany jest corocznie w innej dyscyplinie. Uczniowie naszego gimnazjum byli triumfatorami tej imprezy w 2012 roku.

Skład

Reprezentacja gimnazjum wystąpiła w składzie: Michał Chrząstowski, Tomasz Kubisztal, Jakub Pietrzykowski, Filip Cichoń, Jakub Idzik, Michał Maj, Norbert Roczniak, Szymon Maciejak, Marek Machnik, Mateusz Machnik, Jakub Turosz, Kacper Kulpa, Karol Kużdżał, Arkadiusz Dział, Jakub Weryński, Kamil Jarosz, Mateusz Śmiatacz, Grzegorz Dudek, Dawid Puła.