Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Szkołę czeka odnowa

Szkołę czeka odnowa

Jeszcze w tym roku ma zostać przeprowadzona termomodernizacja budynku Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Janowcu. Gmina pozyskała na ten cel fundusze zewnętrzne.

 – Celem inwestycji jest ocieplenie budynku szkoły w Janowcu w zakresie ścian, co znacznie obniży koszty utrzymania obiektu w okresie zimowym. Dodatkowo zaplanowaliśmy remont konstrukcji dachu w celu wymiany części zużytych elementów drewnianych, a także docieplenie stropodachu kotłowni, bo nie spełnia on obowiązujących norm w zakresie izolacyjności cieplnej – mówi burmistrz Józef Rybiński.

Gmina jest już po przetargu na przeprowadzenie tej inwestycji. Zamówienie obejmuje: termomodernizację budynku szkoły, w tym ocieplenie ścian zewnętrznych wraz z wykonaniem elewacji budynku głównego o grubości docieplenia 16 cm. W przyszkolnej kotłowni ocieplone zostaną ściany wraz z wykonaniem elewacji (gr. ocieplenia 10 cm), wymienione okna, drzwi, pokrycie stropodachu wraz ociepleniem, a także kocioł C.O. i armatura. Zmieniony zostanie także dach budynku głównego.

Koszt tego przedsięwzięcia po przetargu to 403,7 tys. zł. Gmina otrzyma 95 tys. zł dotacji z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Rzeszowie. Roboty mają być zakończone do 30 listopada br.

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

Sprawdź również

Najlepsi z ortografii

Maja Falarz, Damian Kukulski, Norbert Sypek i Wiktoria Wyzga to zwycięzcy XIII Gminnego Konkursu Ortograficzny, …