Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Tomasz Leyko – „BIAŁO-NIEBIESKA” na 80-lecie STALI Mielec

Tomasz Leyko – „BIAŁO-NIEBIESKA” na 80-lecie STALI Mielec

Na uroczystej Gali 80-lecia „Stali” Mielec, która odbyła się 7 grudnia 2019 r., poza licznymi akcentami wspomnieniowymi połączonymi z uhonorowaniem wielu zawodników i działaczy tego klubu, nie zabrakło także akcentu kronikarsko-wydawniczego, jakim jest monumentalna wręcz publikacja Tomasza Leyki pt.” „Biało-Niebieska”, która jest szczegółową monografią pierwszoligowego okresu Fabrycznego Klubu Sportowego Stal Mielec, tj. od 1960 r. Autor, z wykształcenia i wieloletniej praktyki – dziennikarz sportowy, bardzo fachowo podszedł do tego tematu i na ponad 400 stronach, ekskluzywnie wydanej książki 17×24 cm, w twardych okładkach, na kredowym papierze w tzw. full kolorze, przedstawił barwnie historię klubu, którego także jest fanem.

Książka została podzielona na główne rozdziały:

Część I. W drodze po blask;

Część II. W cieniu wielkiej piłki

Część III. Na nutę Biało-Czerwoną

Część IV. Biało-Niebieski dom

i Dziennikarskie reminiscencje.

Oczywiście do tego jest wiele szczegółowych podrozdziałów. Cały spis treści prezentujemy w formie zdjęcia.

Książka Tomasza Leyki wpisuje się w dość obszerną bibliografię tego tematu i będzie znajdować w niej swoje godne miejsce. Należy tylko pogratulować autorowi i życzyć ewentualnych kolejnych publikacji, bo mimo jej obszerności i innych tego typu wydawnictw, Stal Mielec i ludzie z nią związani, to temat rzeka i zawsze będzie o czym pisać.

Włodzimierz Gąsiewski

Sprawdź również

1 sierpnia, nie wszyscy wtedy pamiętali – śp. Tadeusz Orłowski przed pomnikiem AK w Mielcu w 2007 r. [audio, foto]

Dziś kiedy w rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego pod mielecki pomnik Armii Krajowej przychodzi dziesiątki, a …