Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Trwają działania „Bezpieczna droga do szkoły”

Trwają działania „Bezpieczna droga do szkoły”

4.09.2019. Od 2 do 6 września trwają wzmożone działania profilaktyczne „Bezpieczna droga do szkoły”. W tym czasie mieleccy policjanci w sposób szczególny dbają o bezpieczeństwo w okolicy szkół oraz przedszkoli na terenie miasta i całego powiatu mieleckiego.

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży w czasie podróży do szkoły to główne zadanie policjantów prewencji i ruchu drogowego w pierwszych dniach września. Funkcjonariusze wydziału ruchu drogowego, prowadząc wzmożone kontrole drogowe w okolicach szkół, zwracają szczególną uwagę na sposób poruszania się kierowców w pobliżu placówek oświatowych, jak również na sposób przewożenia dzieci w pojazdach. Zadaniem policjantów jest również sprawdzenie infrastruktury drogowej w rejonie szkół.

Działania policjantów wydziału prewencji mieleckiej jednostki Policji skupiają się głównie na odwiedzinach przedszkolaków i dzieci w pierwszych klasach szkół podstawowych. Podczas spotkań policjanci przypominają najmłodszym o tym, jak bezpiecznie dojść do szkoły oraz jak zadbać o własne bezpieczeństwo w domu, czy podczas zabaw z rówieśnikami.

Szkoły na terenie powiatu mieleckiego odwiedzają również dzielnicowi, którzy także przestrzegają przed zagrożeniami, jakie mogą spotkać najmłodszych w drodze do szkoły, podczas zabawy w przydomowym ogrodzie oraz w gospodarstwie rolnym.

Kierując się troską o bezpieczeństwo najmłodszych mieleccy policjanci przez cały wrzesień będą spotykać się z dziećmi na terenie naszego powiatu. Mówiąc, jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i ostrzegając przed zagrożeniami, starają się zaszczepić w najmłodszych dbałość o własne bezpieczeństwo.

Inf. i fot. http://www.podkarpacka.policja.gov.pl/rze/komendy-policji/kpp-mielec/wydarzenia/93511,Trwaja-dzialania-quotBezpieczna-droga-do-szkolyquot.html

Sprawdź również

Mieleckie starostwo powiatowe odwołuje zaplanowaną na 20 czerwca imprezę plenerową Powitanie Lata 2020.

Podjęta decyzja ma związek z rozwojem sytuacji epidemiologicznej. W chwili obecnej przepisy sanitarne zabraniają zgromadzeń. …