Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Historia i ludzie / W hołdzie Janowi Pawłowi II w Woli Mieleckiej

W hołdzie Janowi Pawłowi II w Woli Mieleckiej

,,Karol Wojtyła nie urodził się świętym, on pozwolił, aby łaska współpracowała z nim, dał się prowadzić Duchowi. Nie urodził się Janem Pawłem, nie urodził się świętym, on to wypracował”. Tym fragmentem rozpoczęło się Wspomnienie o Janie Pawle II, pt. ,,Zostań z nami”, które odbyło się w niedzielę 4-go maja w Filii Ośrodka Kultury w Woli Mieleckiej.

Ta niezwykła słowno-muzyczna podróż, pełna wzruszeń i wspomnień przypomniała raz jeszcze jak wielkim Człowiekiem, Kapłanem i Papieżem był Karol Wojtyła. Słowiańskim Papieżem, którego zapowiedział w swym proroczym wierszu 130 lat temu nasz narodowy wieszcz – Juliusz Słowacki.

Pozwoliła nam również zrozumieć na czym polegała świętość Jana Pawła II. Była to miłość do Boga i człowieka, życie zgodne z wiarą, otwarcie na prawdę, zawierzenie Maryi, umiłowanie Ojczyzny i  godność cierpienia.

I ostatni przekaz, który dotarł do naszych serc, by w codziennym,  prostym życiu wzorem Karola Wojtyły dążyć do świętości i i wprowadzać w czyn Jego święte słowa, które tak często do nas kierował!

W widowisku opartym na scenariuszu Bożeny Telegi wystąpiła młodzież z Grupy Recytatorskiej, prowadzonej przez Justynę Ryczek oraz grupa wokalna Koła Gospodyń Wiejskich z Woli Mieleckiej pod kierownictwem Michała Witka.

Justyna Ryczek

W hołdzie Janowi Pawłowi II w Woli Mieleckiej

Sprawdź również

Mieleckie Starostwo sfinansowało drugą, poszerzoną edycję książki „Nierozstrzelana Pamięć – Mielecki Słownik Katyński”, autorstwa Jerzego Skrzypczaka

Mija właśnie 80 lat, gdy Sowieci postanowili dokonać ludobójstwa na polskich jeńcach – internowanych oficerach …