Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....

W hołdzie Niepodległej

10 i 11 listopada zapraszamy do Radomyśla Wielkiego na obchody Narodowego Święta Niepodległości.

 Już w najbliższą niedzielę (10 listopada) o godz. 17.00 w miejscowym Zespole Szkół  wystawione zostanie widowisko słowno – muzyczne pt. „Wesele w Bronowicach”. To inicjatywa zespołu wokalno – teatralnego GEST ze Szkoły Podstawowej w Zdziarcu oraz Stowarzyszenia Nasze Miasto Radomyśl Wielki. Spektakl potrwa ok. 50 minut. – Jest to drugie widowisko wystawiane przez naszą szkołę w tym roku. Pierwsze pt. „Poezjo, wzbudź ducha narodu” było wystawiane wiosną br. w Radomyślu Wielkim i Mielcu. Program spotkał się ze sporym aplauzem publiczności i zdobył wielkie uznanie w środowisku. Liczymy, że teraz będzie podobnie, serdecznie zapraszamy – informuje Piotr Masłyk, dyrektor SP Zdziarzec.

Z kolei na 11 listopada na obchody 101. rocznicy odzyskania niepodległości zapraszają Burmistrz Radomyśla Wielkiego, SCKiB i Parafia Przemienienia Pańskiego w Radomyślu Wielkim. Rozpoczną się one o godz. 10.00 w Kościele Parafialnym pw. Przemienienia Pańskiego w Radomyślu Wielkim Mszą Świętą w intencji Ojczyzny. Po niej odbędzie się koncert „Missa pro Patria” w wykonaniu Dziewczęcego Chóru Katedralnego „Puellae Orantes” z Tarnowa. Następnie zgromadzeni przejdą na rynek, gdzie o godz. 12.00. w ramach ogólnopolskiej akcji „Niepodległa do hymnu” odśpiewany zostanie „Mazurek Dąbrowskiego”. Obchody dopełni wspólny śpiew pieśni patriotycznych. – Do wzięcia udziału w tej ogólnopolskiej akcji zapraszamy wszelkie instytucje i organizacje, a także wszystkich mieszkańców gminy, którzy chcą wspólnie z bliskimi, przyjaciółmi, sąsiadami zaśpiewać Mazurka Dąbrowskiego, a później inne pieśni patriotyczne – przekazują organizatorzy.

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

 

Sprawdź również

21-latek odpowie za rozbój

07.08.2020 r. Policjanci ustalili i zatrzymali sprawcę rozboju na małoletnim chłopcu, w Łączkach Brzeskich. W …