Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Bezpieczeństwo / Wpadki i wypadki / Wadowice Górne szachowym mistrzem

Wadowice Górne szachowym mistrzem

Młodzieżowa reprezentacja Gminy Wadowice Górne wicemistrzem województwa

Drugie miejsce zajęła reprezentacja Gminy Wadowice Górne w Finale Wojewódzkim w szachach, rozgrywanym w ramach Współzawodnictwa Gmin w Sporcie Młodzieżowym. Organizatorem tego cyklu imprez sportowych jest Podkarpackie Zrzeszenie LZS w Rzeszowie.

Turniej rozgrywany był na dystansie 7 rund, tempo gry – 15 minut na partię dla zawodnika.  Sędziował sędzia klasy FIDE, p. Marian Bysiewicz z Rzeszowa.

Zwyciężyła zdecydowanie Gmina Sokołów Małopolski, która z wynikiem 50,5 pkt. pewnie wygrała Finał. Drużyna z Wadowic – grając w niekompletnym składzie – dorobkiem 24,0 pkt. uplasowała się na drugim miejscu, o 0,5 pkt. wyprzedzając Gminę Grodzisko Dolne.

W reprezentacji Gminy zagrali: Święch Joanna, Należna Gabriela, Para Joanna, Mędrek Maria, Miga Sebastian, Chlebicki Mateusz, Mędrek Justyna, Krawiec Kinga, Bednarz Paulina.

Najwięcej punktów dla drużyny zdobyli: Święch Joanna – 5,5 pkt., Należna Gabriela 3,5 pkt. oraz Para Joanna, Mędrek Maria i Miga Sebastian po 3,0 pkt.

W prowadzonej odrębnie klasyfikacji indywidualnej w pierwszej dziesiątce uplasowały się: Święch Joanna (miejsce 5) i Należna Gabriela (miejsce 10). Para Joanna była 11, a Mędrek Maria – 12.

Gmina Wadowice Górne uczestniczy w finałach po raz trzeci – dwa lata temu uplasowała się na 4 pozycji, a rok temu zajęła 3 miejsce. Udział zawodników finansowany był ze środków promocyjnych Gminy Wadowice Górne.