Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Weekend z tańcem współczesnym

Weekend z tańcem współczesnym

Po raz 13 organizowany przez Samorządowe Centrum Kultury  Ogólnopolski Festiwal Tańca Współczesnego zakończył się spektaklem i rozdaniem nagród zwycięzcom.  Jak zwykle na Festiwal złożyło się kilka działań: Ogólnopolskie Konfrontacje Tańca Współczesnego „Kontrasty”, warsztaty taneczne, które poprowadzili znani tancerze i instruktorzy tańca oraz spektakl taneczny „FACELESS, Less face”. OFTW w Mielcu odbywał się w tym roku 16 i 17 listopada.

Warsztaty taneczne, które cieszyły się w tym roku wielkim zainteresowaniem, poprowadzili w tym roku: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska – taniec współczesny; Marta Wołowiec – taniec współczesny/floorwork;  Piotr Skalski – improwizacja taneczna.

W tegorocznym składzie jury znaleźli się: Sylwia Hefczyńska-Lewandowska, Marta Wołowiec i Piotr Skalski

W kategorii soliści nagrody otrzymali: I miejsce – Olga Bury; II miejsce – Agnieszka Kramarz; III miejsce – Julia Dąbrowska.

W kategorii duety nagrodzono: I miejsce – Natalia Wojsyk, Wojciech Rybicki; II miejsce – Julia Dąbrowska, Karolina Gustaw; III miejsce – Oliwia Stelmach, Kamila Dubiel.

W kategorii zespołów nagrody otrzymali: I nagroda – Zespół Tańca Współczesnego „Forma” z Wrocławia, II nagrody: „Klu” Studio Tańca MK w Tarnowskich Górach i Zespół Tańca Współczesnego „Strecz” z Krosna; III nagroda – Teatr Tańca „AleToNic” Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu.

Małgorzata Rojkowicz

Sprawdź również

Poseł Fryderyk Kapinos otworzył biuro w Padwi Narodowej

W środę, 8 lipca w Padwi Narodowej została oficjalnie otwarta filia Biura Poselskiego Fryderyka Kapinosa. …