Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Wśród najlepszych uczniów

Wśród najlepszych uczniów

Gabriela Wałęga z Zespołu Szkół w Radomyślu Wielkim znalazła się w gronie 220 zdolnych i pracowitych uczniów, którzy otrzymali Stypendium Prezesa Rady Ministrów w roku szkolnym 2019/20.

Uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w dniu 4 lutego w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Gabriela Wałęga wzięła w niej udział, gdyż uzyskała najlepsze wyniki w nauce wśród wszystkich uczniów technikum radomyskiego Zespołu Szkół, jest sumienna, pracowita i zaangażowana w życie szkoły. Ponadto jest osobą bardzo wrażliwą na potrzeby drugiego człowieka. Jej empatię i poświęcenie dla innych potwierdza udział w akcjach charytatywnych na rzecz różnych środowisk i instytucji. Czynnie włącza się we wszelkie akcje podejmowane przez samorząd uczniowski, np.: Zaduszki Radomyskie, Mikołajki, Szkolne spotkanie opłatkowe.

Jako stypendystka, znalazła się na długiej liście uczniów radomyskiej placówki, którzy w poprzednich latach byli laureatami tej prestiżowej nagrody. – Każdego roku Zespół Szkół promuje najzdolniejszą młodzież, która może pochwalić się wysokimi wynikami i osiągnięciami w różnych dziedzinach. Stawiamy na szkolnictwo zawodowe, więc wśród wyróżnionych są laureaci olimpiad i konkursów o tematyce ekonomicznej bądź informatycznej. Jesteśmy dumni z naszej uczennicy, że znalazła się w gronie wyróżnionych, wśród wielu wybitnych uczniów podkarpackich szkół i życzymy jej dalszych sukcesów, spełnienia marzeń i realizacji planów życiowych – przekazuje grono pedagogiczne szkoły.

Stypendia Prezesa Rady Ministrów przyznawane są uczniom szkół kończących się maturą. Mogą się o nie ubiegać ci, którzy dostali promocję z wyróżnieniem i najwyższą w szkole średnią ocen lub mają szczególne uzdolnienia w co najmniej jednej dziedzinie wiedzy i uzyskują w niej najwyższe wyniki. Warunkiem sukcesu jest dobra organizacja czasu i systematyczna praca.

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

Sprawdź również

Wieści Regionalne nr 5-6 (383-384) 22 VI 2021 – bezpłatna wersja pdf

Wieści Regionalne nr 5-6 (383-384) 22 VI 2021 – bezpłatna wersja pdf W numerze: Strona …