Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Grid / Wyróżnienia 2018!

Wyróżnienia 2018!

19 grudnia 2018 r. w Centrum Wystawienniczo-Promocyjnym Samorządowego Centrum Kultury w Mielcu odbyło się tradycyjne spotkanie świąteczno-noworocznym, które tym razem, po 20 latach zostało zorganizowane wspólnie przez samorząd Miasta Mielca i Powiatu Mieleckiego. Gospodarzami wieczoru byli też jednocześnie Prezydent Mielca – Jacek Wiśniewski i Starosta Mielecki – Stanisław Lonczak, którzy w trakcie spotkania wręczyli Wyróżnienia za 2018 rok.

 

Wyróżnienie 2018

dla

Studia Wizualnego Damian Gąsiewski

za profesjonalną organizację wielu ciekawych wydarzeń sportowych i rekreacyjnych, które zaktywizowały setki mielczan.

Tylko w mijającym roku spod ręki Damiana Gąsiewskiego „wyszło” dwanaście imprez sportowych i rekreacyjnych w różnych dyscyplinach. Były to m.in. zimowy i letni triathlon, bieg z okazji 80-lecia mieleckiego przemysłu lotniczego, który odbył się po pasie starowym mieleckiego lotniska, zawody rowerowe i biegowe, a nawet turniej mini golfa. Damian nie spoczywa na laurach i już w styczniu organizuje kolejne dwa wydarzenia: z okazji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy bieg „Policz się z cukrzycą” i kolejną edycję zimowego triathlonu.

 

Wyróżnienie 2018

Dla Akademii Piłkarskiej „Piłkarskie Nadzieje”

Za całokształt działalności na rzecz popularyzacji sportu i zdrowego trybu życia wśród dzieci

Głównym założeniem Akademii Piłkarskiej „Piłkarskie Nadzieje” jest zaszczepienie w dzieciach zdrowego trybu życia poprzez czynne uprawianie sportu, promowanie zasad fair-play oraz umiejętności współpracy w zespole. Młodzi wychowankowie mają możliwość szkolenia się według najlepszych europejskich wzorców pod okiem wykwalifikowanej i doświadczonej kadry trenerskiej, która posiada wieloletnią praktykę w pracy z dziećmi. Akademia ma na swoim koncie liczne wygrane turnieje, m.in. w Anglii, Danii, Austrii, Szwecji, Finlandii, na Ukrainie, Węgrzech czy Słowacji.

Wyróżnienie 2018

Dla Marka Zalotyńskiego

za organizację cennych wydarzeń i przedsięwzięć związanych z najważniejszym jubileuszem roku 2018 – 100-tną rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości.

Marek Zalotyński to jeden z inicjatorów powstania Mieleckiego Komitetu Obchodów 100-tnej Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Choć w pracach komitetu i organizacji wydarzeń uczestniczyło wiele osób, to pan Marek wziął na siebie dużą część trudnych spraw organizacyjno-finansowych. To właśnie m.in. dzięki jego zaangażowaniu mogliśmy uczestniczyć w wielu skierowanych do mielczan wydarzeniach, które w ciekawy a zarazem godny sposób uczciły ten ważny jubileusz.

 

Wyróżnienie 2018

Dla Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Mielcu

pod przewodnictwem Franciszka Augustyna

za liczne działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa na terenie powiatu mieleckiego, zaangażowanie w wychowywanie pokoleń i kształtowanie społeczeństwa obywatelskiego

 

Zarząd Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Mielcu świętuje w tym roku okrągłe 20-lecie działalności. Zrzesza blisko 100 jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, koordynuje ich działalność, a także podejmuje szereg inicjatyw o charakterze kulturalnym, sportowym i edukacyjnym. Ważnym elementem działalności związku jest także krzewienie kultury i tradycji strażackiej. Jednym z największych przedsięwzięć z tego zakresu było wydanie w tym roku monografii dokumentującej 150 lat działalności jednostek ochotniczych straży pożarnych w powiecie mieleckim.

 

Wyróżnienie 2018

Dla Zespołu Mr. Pollack

za wieloletnią działalność sceniczną, znaną i docenianą w wielu krajach oraz za muzyczną promocję miasta Mielca.

Rockowa wizytówka nie tylko miasta w obecnym składzie: Jacek Polak, Grzegorz Polak i Bartłomiej Filip. W przyszłym roku zespół będzie obchodził swoje 30-lecie, w tym czasie zagrali setki jeśli nie tysiące koncertów, zawsze podkreślając swoje mieleckie korzenie. Zespół ma na swoim koncie siedem wydawnictw CD i DVD, wśród których jest już legendarne albumu QŃ i Air onsix strings z rockowymi aranżacjami muzyki klasycznej.

 

Wyróżnienie 2018

Dla Chóru Młodzieżowego I Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu pod batutą Pawła Lisa

za aktywne włączanie się w życie kulturalne szkoły, miasta i powiatu oraz liczne osiągnięcia

Chór Młodzieżowy I Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Konarskiego w Mielcu przez 40 lat był i jest najlepszą wizytówką szkoły, zaś jego założyciel i dyrygent pan Paweł Lis w tym czasie stał się człowiekiem-instytucją. Ostatni rok był dla mieleckich chórzystów czasem bardzo aktywnym. Zespół wywalczył II miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Chóralnym „Cantio Lodziensis” oraz Złoty Dyplom (I miejsce) w III Ogólnopolskim Konkursie Muzyki Chóralnej „Cantantes Lublinensis”.

Warto również wspomnieć o zagranicznym tournee chóru, które odbyło się w czerwcu br. Przez cztery dni młodzi muzycy koncertowali w różnych miastach Niemiec.

 

Wyróżnienie 2018

Dla Firmy R&G PLUS SP. z o.o.

za dynamiczną działalność w branży technik informatycznych dla komunikacji zbiorowej oraz  wzorową współpracę z samorządem Mielca.

 

Firma z mieleckim rodowodem znana i ceniona nie tylko w całej Polsce ale także w Europie i poza nią. Producent pierwszego polskiego kultowego elektronicznego kasownika biletów papierowych. Od początku działalności firma skupiona jest na współpracy z komunikacją publiczną. Dziś to jeden z największych dostawców w zakresie rozwiązań w dziedzinie technik informatycznych dla komunikacji zbiorowej, co potwierdza szerokie grono klientów firmy R&G PLUS.

 

Wyróżnienie 2018

Dla Firmy Geyer & Hosaja

za realizację kilkudziesięciomilionowych inwestycji, które przyczyniają się do rozwoju gospodarczego powiatu mieleckiego oraz promocji regionu w całej Europie

Firma Geyer & Hosaja jest jednym z największych producentów gumy w naszej części Europy. Zajmuje wiodącą pozycję na rynkach mieszanek gumowych, dywaników samochodowych,  opon bieżnikowanych, materiałów do bieżnikowania opon, elementów bezpieczeństwa drogowego, granulatów oraz wielu innych wyrobów z gumy. W ostatnich latach zakład dokonał rozbudowy i utworzenia na swoim terenie Specjalnej Strefy Ekonomicznej, która przyczyniła się do rozwoju gospodarczego powiatu mieleckiego oraz wzrostu zatrudnienia.

Sprawdź również

Rusza nabór wystawców na Powiatowy Jarmark Świąteczny

Od 8 października do 9 grudnia br. potrwa nabór wystawców na kolejną edycję Powiatowego Jarmarku …