Portal promocja.mielec.pl prezentuje informacje i relacje - zapraszamy do współpracy: ogłoszenia - reklama w internecie i gazecie, grafika i skład komputerowy, zdjęcia reklamowe, foto i wideo reportaże
Strona główna / Bezpieczeństwo / Wpadki i wypadki / Wzajemna wymiana doświadczeń podczas warsztatów na mieleckim bloku operacyjnym

Wzajemna wymiana doświadczeń podczas warsztatów na mieleckim bloku operacyjnym

Ginekolodzy pochylili się nad sześcioma przypadkami

Lekarze z Oddziału Ginekologiczno-Położniczego szpitala w Mielcu podsumowali warsztaty ginekologiczne, które odbyły się na bloku operacyjnym. Wzięli w nich udział lekarze z Tarnowa, Dąbrowy Tarnowskiej, Tarnobrzega, Brzeska i Tuchowa. Uczestniczyli w 6 zabiegach.

– Tego typu warsztaty to doskonała okazja nie tylko do nauki praktycznej stosowania specjalnych nowowczesnych taśm w leczeniu wysiłkowego nietrzymania moczu, ale również ogólnej wymiany doświadczeń, spostrzeżeń i dyskusji o nowatorskich rozwiązaniach. Tego nie zabrakło zarówno na bieżąco między zabiegami, jak i podczas reasumowania doświadczeń z warsztatów – mówi dr n. med. Dariusz Komorowski, ordynator oddziału ginekologicznego.

Jednym z gości warsztatów był lek. Zbigniew Chmura z Dąbrowy Tarnowskiej. – Nawet dla doświadczonego lekarza spotkanie z kolegami po fachu, obserwacja ich pracy przy użyciu nowych metod to cenna lekcja. Każdy z nas spotykał się z innymi przypadkami, z których wiele można określić jako nietypowe, możemy się więc wzajemnie dzielić doświadczeniami, uczyć od siebie. Co cenne, dyskutowaliśmy np. o poszerzeniu wskazań do zabiegu implantacji taśm – podsumowuje lek. Zbigniew Chmura.

– Naprawdę miło slyszeć, że po reorganizacji oddziału, która nastąpiła dwa lata temu, ginekologia odnosi już duże sukcesy. Mamy specjalistów, którzy po wielu szkoleniach i wykonaniu setek zabiegów stali się ekspertami, dzielą się wiedzą ze swoimi kolegami. Na pewno sami również przy okazji mieli szansę wzbogaciić swoją wiedzę o doświadczenia innych, tak więc warsztaty należy uznać za udane. Najważniejszy jest dla nas coraz wyższy poziom usług medycznych, a na pewno tego rodzaju spotkania bardzo temu sprzyjają – mówi dyrektor Leszek Kołacz.

Nietrzymanie moczu (inkontynencja) to dość powszechny problem, który dotyka kobiety w różnym wieku. Obecnie szacuje się, że dotyczy on 4-6 mln kobiet w Polsce. Nie jest to tylko problem medyczny, ale również istotne obciążenie psychologiczne, dlatego wiele osób dotkniętych tym schorzeniem cierpi na depresję i wycofanie z życia społecznego. Nietrzymanie moczu to problem, któremu u większości pacjentek można zaradzić sprawnie i bezpiecznie.

Sprawdź również

Mieleccy policjanci uratowali starszą kobietę

Szybka i skuteczna reakcja policjantów wydziału ruchu drogowego mieleckiej policji zapobiegła tragedii. Na trzecim piętrze …