Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / Z polszczyzną są za pan brat

Z polszczyzną są za pan brat

Filip Skrzyniarz z Dulczy Wielkiej został zwycięzcą 13. Gminnego Konkursu Języka Polskiego „Z polszczyzną za pan brat”.

 Odbył się on 21 lutego w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Dulczy Wielkiej. – Jego ideą było kształtowanie praktycznych umiejętności posługiwania się poprawną polszczyzną, propagowanie dbałości o poprawność językową, a co za tym idzie podnoszenie poziomu szeroko pojętej kultury słowa, szczególnie wśród młodych ludzi – przekazują organizatorzy.

Hasłem tegorocznych zmagań stały się słowa prof. Jerzego Bralczyka: „Język jest nie tylko po to, żeby coś załatwić. On jest sposobem istnienia człowieka”. W etapie międzyszkolnym udział wzięło 23 uczniów z wszystkich szkól podstawowych naszej gminy. Wyłonieni oni zostali w wyniku eliminacji szkolnych. Zadaniem uczniów było rozwiązanie testu, który składał się z zadań zamkniętych i otwartych związanych z poprawnością językową.

Laureatami trzynastej edycji konkursu zostali:

  1. miejsce – Filip Skrzyniarz z Dulczy Wielkiej
  2. miejsce – Damian Kukulski z Rudy i Norbert Sypek z Podborza
  3. miejsce – Aleksandra Cetnar z Janowca

Ponadto wyróżnienia otrzymali: Kinga Ogorzelec z Żarówki, Maja Falarz z Dąbrówki Wisłockiej i Karol Jeniec z Dąbia.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe, a ich nauczyciele dyplomy, które ufundował Andrzej Przybyszewski, dyrektor GZEAS w Radomyślu Wielkim.

Krzysztof Babiarz
Urząd Miejski w Radomyślu Wielkim

Sprawdź również

Będzie nowy odbiorca odpadów

Firma FCC Tarnobrzeg sp. z o. o. złożyła najkorzystniejszą ofertę w przetargu na odbiór i …