Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Najnowsze wiadomości / ZAGADKOWA NOC MUZEUM ODKRYWAMY TAJEMNICE SACRUM

ZAGADKOWA NOC MUZEUM ODKRYWAMY TAJEMNICE SACRUM

Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich” zaprasza do udziału w Nocy Muzeów, która odbędzie się już w najbliższą sobotę – 18 maja, w godzinach od 17.00 do 24.00.

Muzeum przygotowało ofertę dla zwiedzających w każdym wieku, od dzieci do dorosłych.

Dzieci z opiekunami serdecznie zapraszamy na godzinę 17.00, kiedy to rozpoczną się warsztaty pt. GOTYCCY RZEMIEŚLNICY WYKONUJĄ WITRAŻ. Zajęcia potrwają do godziny 19.00.Ich efektem będzie wspólnie wyklejony wielokolorowy witraż.

W godzinach 17.00, 18.00, 19.00, 20.00 i 22.00 zapraszamy do zwiedzania wraz z przewodnikiem czasowej wystawy pt. W KRĘGU SZTUKI SAKRALNEJ. SKARBY KOŚCIOŁÓW ZIEMI MIELECKIEJ. Zbiórka przed głównym wejściem do Pałacyku Oborskich.

Od godziny 19.15 w sali karmazynowej Pałacyku odbywał się będzie wykład wraz z prezentacją multimedialną zatytułowany KOŚCIOŁY ZIEMI MIELECKIEJ. Ukaże on architekturę świątyń, ale będzie też pełen licznych ciekawostek na temat wielkości czy wyposażenia kościołów, architektów, którzy je projektowali, czy często skomplikowanych losów budynków na przestrzeni dziejów.

W godzinach 20.30 – 21.30 kwartet smyczkowy „Quintmuse” zaprezentuje bardzo zróżnicowany program muzyczny. Usłyszymy utwory Mozarta, Piazzolla czy kompozycje filmowe. Koncert odbędzie się wsali karmazynowej Pałacyku.

Ostatnim z elementów programu będzie nocne zwiedzanie kościoła pw. św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty w Mielcu. Wszystkich zainteresowanych odkrywaniem tajemnic świątyni zapraszamy na godzinę 22.00 –zbiórka przed głównym wejściem bazyliki. Podczas oprowadzania będzie można dowiedzieć się, które części kościoła są najbardziej wiekowe, czy i kto jest w niej pochowany (a jest to niemało wybitnych osobistości). W świątyni do dzisiejszego dnia znajdują się elementy wyposażenia z nieistniającego dziś kościoła i klasztoru trynitarzy, mieszczącego się niegdyś w Mielcu. Które? Wszystko wyjaśni się już w najbliższą sobotę.

W godzinach od 17.00 do 24.00 zapraszamy do zwiedzania wszystkich wystaw w Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich” oraz zakupu pamiątek lub wydawnictw muzealnych.

Udział we wszystkich punktach programu Nocy Muzeów jest bezpłatny. Nie obowiązują też wcześniejsze zapisy czy rezerwacja miejsc.

Serdecznie zapraszamy!

Iwona Groele

Sprawdź również

VIII Nadzwyczajna Sesja Rady Powiatu Mieleckiego

odbędzie się w dniu  27 sierpnia 2019 r. o godz. 14.00 w Sali Obrad  Starostwa …