Agencja Wydawnicza "Promocja" zaprasza do współpracy: reklama w internecie i gazecie, filmy reklamowe i reportaże, zdjęcia, antykwariat - skup książek i przedmiotów kolekcjonerskich, galeria - ikony obrazy - wystawa i sprzedaż....
Strona główna / Historia i Kultura / Historia i ludzie / Zakończenie czasowej wystawy o historii Mielca w Pałacyku Oborskich

Zakończenie czasowej wystawy o historii Mielca w Pałacyku Oborskich

Jedynie do końca października b.r. w Muzeum Historii Regionalnej „Pałacyk Oborskich” (ul. Legionów 73)zwiedzać można czasową wystawę pt. „Zdarzyło się w Mielcu. 550 lat miasta”, ukazującą wielowiekowe dzieje naszej miejscowości.

Ekspozycja prezentuje przekrojowo dzieje Mielca od czasów prehistorycznych aż do XX wieku. Na wystawie nie brakuje ciekawych pamiątek zarówno ze zbiorów mieleckiego Muzeum, jak również innych instytucji kulturalnych.

Podziwiać można między innymi: kości mamutów odnalezione na naszym terenie, kopię aktu lokacyjnego miasta Mielca z XVII wieku, kilkusetstronicową Biblię w tłumaczeniu Jakuba Wujka z 1599 roku, pamiątki związane z żydowskimi mieszkańcami Mielca czy kolczugę pochodzącą z mieleckiego, zamkowego wzgórza. Istniejący niegdyś nad Wisłoką zamek rodziny Mieleckich nie zachował się, niestety, nawet w szczątkowej formie do obecnych czasów.

Te oraz wiele innych interesujących eksponatów, jak choćby zbroja husarska, dostępne są dla zwiedzających w salach Pałacyku Oborskich.

Zapraszamy do odwiedzin Muzeum. Jest ono otwarte od poniedziałku do soboty. W poniedziałek, wtorek, środę i piątek w godzinach 8.00-16.00, w czwartek od godziny 8.00 do 18.00 oraz w soboty w godzinach 12.00-16.00. Bilety wstępu kosztują 5 zł (normalny) i 3 zł (ulgowy).

W budynku Pałacyku mieści się też sklepik muzealny z licznymi pamiątkami związanymi z Mielcem i okolicą oraz wieloma publikacjami książkowymi.

W Muzeum obecnie obowiązuje wyłącznie płatność gotówkowa.

Zachęcamy do odwiedzin mieleckiego Muzeum!

Iwona Groele
adiunkt muzealny
Muzeum Historii Regionalnej
„Pałacyk Oborskich” w Mielcu

Sprawdź również

Finisaż odwołany

Z przykrością informujemy, że finisaż wystawy prac Stanisława Szęszoła jest odwołany ze względu na problemy …